Pożar w liceum ogólnokształcącym w Grodzisku Mazowieckim spowodował ewakuację uczniów i nauczycieli

W poniedziałkowe przedpołudnie, w jednym z liceów ogólnokształcących usytuowanym w Grodzisku Mazowieckim, wybuchła pożoga. W obliczu zagrożenia, podjęto decyzję o natychmiastowej ewakuacji – zarówno uczniowie, jak i nauczyciele musieli opuścić budynek. Całość personelu oraz uczniów, którzy opuścili placówkę, liczyła około 60 osób. W momencie wybuchu pożaru trwały egzaminy maturalne z języka angielskiego, które musiały zostać niestety przerwane. Akcja gaśnicza była jeszcze w toku.

Informacje o zdarzeniu przekazał dyrektor Centralnej Komisji Egzaminacyjnej – Marcin Smolik. Według jego informacji, pożar wybuchł już po zakończeniu części pisemnej egzaminu z języka angielskiego. Szef CKE podkreślił jednak, że jeśli okazałoby się, że pożar miał miejsce w trakcie egzaminu, uczeń będzie miał możliwość przystąpienia do niego ponownie w drugim terminie, planowanym na czerwiec.

Smolik poinformował dodatkowo, że pozostałe egzaminy w obecnej sesji maturalnej – zarówno pisemne, jak i ustne – uczniowie będą zdawać w innym obiekcie szkolnym.

W poniedziałek 13 maja, około południa, wybuchł pożar w liceum ogólnokształcącym, zlokalizowanym przy ulicy Żwirki i Wigury w Grodzisku Mazowieckim. Natychmiast na miejsce zdarzenia skierowano służby ratownicze.

– Informację o pożarze otrzymaliśmy o godzinie 12:06. Na miejsce skierowano pięć zastępów straży pożarnej: trzy z jednostki ratowniczo-gaśniczej z Grodziska Mazowieckiego, jeden z Ochotniczej Straży Pożarnej z Grodziska i jeden OSP z Milanówka. Po przeprowadzeniu rozpoznania stwierdzono, że płonie dach budynku. Wszystkie osoby znajdujące się w środku opuściły już obiekt – przekazał asp. Krzysztof Stefaniak z Komendy Powiatowej Policji w Grodzisku Mazowieckim.