Potracenie na stacji PKP Powązki – nie żyje jedna osoba

Dziś popołudniu na stacji PKP Powązki w wyniku potrącenia zginęła młoda kobieta.

Śmiertelny wypadek na stacji

W poniedziałek 29 listopada w okolicach godziny 17.30 doszło do tragicznego wypadku. Na stacji PKP Powązki jeden z pociągów Szybkiej Kolei Miejskiej potrącił śmiertelnie młodą kobietę. Do zdarzenia doszło na torze prowadzącym w kierunku Dworca Gdańskiego. Do tej pory występują utrudnienia na trasie i opóźnienia w kursowaniu pociągów.

Dwa dni po tragedii

Ostatnie dni to wyjątkowo ciężki miesiąc dla warszawskiej kolei. Zaledwie cztery dni temu, 25 listopada po godzinie 17.00, podobna tragedia wydarzyła się na trasie pociągu przejeżdżającego przez Wolę. Wyruszający w trasę skład relacji Warszawa Gdańska – Łódź potrącił dwie osoby, kobietę i mężczyznę, którzy z niewiadomych przyczyn znaleźli się w miejscu niedozwolonym. To także były ofiary śmiertelne. Do zdarzenia doszło w okolicy Lasku na Kole.

Ubiegłe tygodnie na torach

Tydzień wcześniej również doszło do tragedii, tym razem bezpośrednio na stacji kolejowej. Do śmiertelnego potrącenia mężczyzny przez pociąg relacji Gdynia – Przemyśl doszło na peronie czwartym Dworca Centralnego.

Według statystyk z roku 2020 i 2021 liczba wypadków na torach kolejowych w stosunku do lat wcześniejszych spadła. Nadal jednak dochodzi do tragedii z udziałem osób i pojazdów. Najczęściej przyczyną tego typu zdarzeń jest przekraczanie przez pieszych torów w miejscach niedozwolonych. W październiku tego roku doszło do 18 takich wypadków. W ich wyniku śmierć poniosły 4 osoby. Od stycznia tego roku zdarzeń takich było 168. W ich wyniku 13 osób zostało ciężko rannych, a 41 to ofiary śmiertelne.