Poszukiwali skradzionego wózka, znaleźli obrazy i instrumenty muzyczne. Policjanci z Wawra poszukują właścicieli odkrytych przedmiotów

Policjanci z wydziału kryminalnego komendy a Wawrze zatrzymali mężczyznę podejrzanego o kradzież paletowego wózka. Podejrzany nie był zaskoczony wizytą funkcjonariuszy, jednak oni zdziwili się odkryciem, jakiego dokonali w domu mężczyzny.

Zatrzymany nie stawiał oporu

Kradzież wózka paletowego to poważna sprawa. Wartość takiego sprzętu szacuje się na kwotę 2 i pół tysiąca złotych. Zajmujący się sprawą policjanci z Wydziału Kryminalnego z Komisariatu w Wawrze szybko ustalili, że do jego zniknięcia przyczynił się najprawdopodobniej 34-letni mężczyzna. W celu potwierdzenia poczynionych ustaleń funkcjonariusze udali się do miejsca, w którym podejrzany miał ówcześnie zamieszkiwać.

Jak przekazała Joanna Węgrzyniak, reprezentująca Komendę Rejonową Policji Warszawa VII, podejrzany nie wydawał się zaskoczony niezapowiedzianą wizytą. Co więcej, na widok policjantów stwierdził, że się ich spodziewał. Przyznał się też natychmiast do popełnienia czynu, o który go podejrzewano.

A jednak z elementem zaskoczenia

Można by zastanawiać się czemu, 34-latek tak szybko przyznał się do winy i nie podjął żadnej próby obrony. Wyjaśnieniem takiego zachowania może być to, co wydarzyło się później. W ramach standardowej procedury obecni na miejscu zatrzymania policjanci przystąpili do przeszukania zajmowanego przez mężczyznę lokalu. Wynik oględzin okazał się dla śledczych bardzo owocny. Odnaleźli oni bowiem liczne przedmioty, w tym obrazy, instrumenty i sprzęt muzyczny, których sposób przechowywania wskazywał raczej na ich chwilowe składowanie niż kolekcjonowanie.

Zapytany o pochodzenie przedmiotów mężczyzna nie potrafił w logicznie wyjaśnić, w jaki sposób wszedł ich posiadanie. Najwyraźniej nie spodziewał się, że po przyznaniu się do kradzieży wózka, o co został w końcu oficjalnie oskarżony, policjanci i tak sprawdzą cały zajmowany przez niego lokal. Z relacji Joanny Węgrzyniak wiadomo, że kilka razy zmieniał on wersję historii o zdobyciu cennych eksponatów. Ponieważ istnieje podejrzenie, że przedmioty te są pochodzącymi z przestępstwa łupami, podjęto decyzję o ich zabezpieczeniu. Teraz policja poszukuje osób, które rozpoznają odnalezione w domu mężczyzny przedmioty.