Połączenie lotnicze między Anką a Warszawą uruchomione przez Pegasus Airlines

4 czerwca, w niedzielę, nastąpiło uroczyste otwarcie bezpośredniego połączenia lotniczego łączącego Ankara i Warszawę. Tureckie tanie linie lotnicze, Pegasus Airlines, są odpowiedzialne za realizację lotów pomiędzy stolicami obu krajów. Przez pierwszy miesiąc rejsy na tej trasie będą odbywać się tylko raz w tygodniu. Po 5 lipca częstotliwość lotów ma wzrosnąć.

Pegasus Airlines, turecki przewoźnik lotniczy, ogłosił wprowadzenie nowego połączenia pomiędzy Warszawą a Anką. Początkowo, bezpośrednie loty na tej trasie będą miały miejsce raz w tygodniu, dokładnie w każdą niedzielę. Planowany okres funkcjonowania tego połączenia przewidziano do 22 października 2023 roku.

Inauguracyjny lot na trasie Ankara – Warszawa miał miejsce właśnie 4 czerwca. Samolot Airbus A320neo o numerach rejestracyjnych TC-NGB opuścił stolicę Turcji o 10:15 czasu lokalnego i dotarł do polskiej stolicy tuż po godzinie 12:00.

Na Lotnisku im. Fryderyka Chopina pierwszą maszynę Pegasusa Airlines przywitał tradycyjny, uroczysty salut wodny, wykonany przez służby ratowniczo-gaśnicze pracujące na lotnisku.