Pod placem Powstańców Warszawy znajdzie się miejsce dla 420 samochodów

Rusza budowa parkingu podziemnego pod placem Powstańców Warszawy. 01 sierpnia pozwolenie na rozpoczęcie prac trafiło w ręce wykonawcy. Nowy obiekt ma obejmować cztery kondygnacje i 420 miejsc postojowych.

Inwestycja długo wyczekiwana

Na temat inwestycji pod placem Powstańców Warszawy mówiła dyrektor koordynator do spraw przedsiębiorczości w ratuszu, Karolina Zdrodowska. Jak wynika z jej wypowiedzi, władze miasta długo czekały, by móc rozpocząć realizację tego projektu. Budowa parkingu podziemnego jest bowiem przykładem na podejmowanie skutecznych działań, których celem jest oddanie przestrzeni miejskiej pieszym.

Zdrodowska zaznaczyła również, że inwestycja, która właśnie wystartowała, to doskonały dowód na zgodną współpracę sektora publicznego i prywatnego. Jej owoce bowiem przyniosą korzyści całemu miastu. Nie tylko zaspokoją zapotrzebowanie kierowców na dodatkowe miejsca postojowe, ale też zatroszczą się o potrzeby pieszych, pozostawiając przeznaczoną dla nich przestrzeń w nienaruszonym stanie.

Projekt w rękach specjalistów

O nowo powstającym parkingu mówił również Marcin Podlecki, reprezentujący zarząd firmy IMMO Park Warszawa, która sfinansuje prace w całości. Jak mówił, jako część Mota-Engil Central Europe, spółka posiada ogromne doświadczenie w zakresie współpracy między sektorem prywatnym i publicznym. Przy jej udziale powstała podobna inwestycja pod placem Nowy Targ we Wrocławiu. W portfolio firmy figurują również takie pozycje jak parking w Łodzi i Gdańsku.

Podlecki podkreślił, że projekt pod placem Powstańców Warszawy to wynik wspólnych działań przedsiębiorców i warszawskiego ratusza. Jego zdaniem jest to rozwiązanie, które odpowie na potrzeby mieszkańców i innych uczestników ruchu.