Początek przygotowań Igi Świątek do US Open na zmienionych kortach w Warszawie

W Warszawie, stolicy Polski, Iga Świątek, liderka światowego rankingu tenisowego, rozpoczyna treningi przed kolejnym turniejem wielkoszlemowym – US Open. Po zasłużonym odpoczynku, tenisistka powróci na korty w najbliższy wtorek. Przygotowując plany treningowe pod kątem nadchodzącego turnieju, organizatorzy zdecydowali się na zmianę nawierzchni warszawskich kortów. Zamiast standardowych dla tych obiektów nawierzchni ziemnych, zainstalowano twarde – to na nich zostanie rozegrany ostatni w tym sezonie turniej wielkoszlemowy.

W niedzielę odbyło się losowanie drabinki rozgrywek. Pierwszym przeciwnikiem Świątek będzie Nigina Abduraimowa z Uzbekistanu, która obecnie zajmuje 117. miejsce w światowym rankingu WTA. Ta 29-letnia zawodniczka jest mało znana na międzynarodowej scenie i często bierze udział w mniejszych turniejach ITF.

Jeżeli 22-letniej Polce uda się pokonać Abduraimową, w kolejnej rundzie spotka się z Claire Liu ze Stanów Zjednoczonych lub Yuan Yue z Chin. W tym samym dniu los poznała też Maja Chwalińska, która rywalizować będzie z Laurą Siegemund z Niemiec, obecnie 31. w rankingu WTA.

W zawodach weźmie również udział trzecia polska reprezentantka, Weronika Ewald. Dzięki dzikiej karcie nadanej przez organizatorów, 17-latka spotka się na korcie z kwalifikantką. Eliminacje do turnieju wystartowały już w niedzielę, a główna część rozpoczyna się w poniedziałek.