Pikniki edukacyjne dla miłośników botaniki i zwierząt w Warszawskim ZOO, 11-12 maja 2024

Wszystkim pasjonatom botaniki oraz fauny mamy coś specjalnego do zaproponowania. Przygotowaliśmy dla was ekscytujące wydarzenia, które odbędą się w weekend 11 i 12 maja 2024 r. Ponadto, jeśli zmagacie się z problemem nadmiaru odpadów elektronicznych, mamy dla was idealne rozwiązanie.

11 maja, w sobotę, od godziny 11:00 do 14:00, w Zoo w Warszawie organizowany jest piknik edukacyjny pod hasłem „ZOOstaw NIE porywaj!”. Wydarzenie to będzie miało miejsce przed budynkiem Hipopotamiarni i obfitować będzie w wiele atrakcji oraz konkursy z nagrodami.

Podczas pikniku będziecie mieli okazję dowiedzieć się, jak skutecznie pomagać dzikim zwierzętom. Zostanie również przeprowadzone szkolenie z rozpoznawania młodych ptaków i dzikich ssaków. Będzie okazja do stworzenia swojego ekozwierzaka, obejrzenia samochodu Ekopatrolu i wykonania przypinki z bohaterami kampanii „ZOOstaw NIE porywaj!” – kosem Warsem oraz sarenką Sawą. Są to przedstawiciele gatunków, które najczęściej trafiają do Ptasiego Azylu i Ośrodka Rehabilitacji Zwierząt Lasów Miejskich. Głównym celem tego wydarzenia jest propagowanie wiedzy na temat pomagania dzikim zwierzętom.

Uwaga! Aby wziąć udział w pikniku, konieczne jest posiadanie ważnego biletu wstępu do Warszawskiego ZOO.