Otwarcie przetargu na projektowanie trasy S7 Warszawa – Kiełpin przez Bielany i Bemowo

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad (GDDKiA) podjęła decyzję o otwarciu procesu przetargowego. Celem jest zlecenie opracowania projektu niemal 13-kilometrowego fragmentu drogi ekspresowej S7, który będzie przechodził przez warszawskie Bielany i Bemowo. To kluczowy element tzw. “wylotówki” z Warszawy, tym bardziej znaczący, że prace nad pozostałymi odcinkami łączącymi stolicę z Gdańskiem oraz Olsztynem są już w trakcie realizacji.

Przetarg, który rozpisała GDDKiA dotyczy zaprojektowania odcinka drogi ekspresowej S7 łączącej Kiełpin i Trasę Armii Krajowej (S8) w Warszawie. Jest to niezwykle istotny fragment drogi dla stolicy, który jednak nie miał do tej pory szczęścia. Przez lata nie udało się zakończyć prac projektowych, lecz teraz sytuacja wydaje się zmieniać na lepsze.

“To jest wjazd i wyjazd z Warszawy od strony północnej. Od wieków stanowi to problematyczne miejsce, generujące korki trwające wiele godzin. Dotyczy to zarówno mieszkańców podwarszawskich miejscowości dojeżdżających codziennie do pracy, jak i ruchu miejskiego czy tranzytowego. Rozwiązanie tego kłopotu komunikacyjnego stanowi światełko w tunelu dla każdego kierowcy. W najbliższych latach mamy szansę na eliminację tego problemu. Chciałbym podziękować wszystkim samorządowcom za współpracę podczas oceny przyjętych rozwiązań. Mam nadzieję na kontynuację tej współpracy podczas realizacji tych projektów”, wyraził swoje oczekiwania Tomasz Żuchowski, pełniący obowiązki dyrektora GDDKiA.