Osuszanie podposadzkowe – kiedy jest konieczne i ile trwa?

Ups – zdarzyło się! Pękła rura w domu. Woda przedostała się do warstw izolacji pod podłogą, powoduje przykry zapach, unoszenie się podłóg i nieestetyczne plamy. Co robić?!

Szybkie działanie to gwarancja mniejszych szkód

W przypadku zalania czas ma ogromne znaczenie! Nawet gdy tylko podejrzewasz, że mogło dojść do wycieku wody i pojawienia się wilgoci pod posadzką, szybko dzwoń po fachowców. Odpowiedni specjaliści, jak np. firma Dryfast – lokalizacja wycieków Warszawa, wykonają dokładne pomiary, wykryją miejsce, w którym doszło do wycieku i oszacują obszar pokryty wilgocią. Warto skorzystać z usług firmy, która nie tylko wykonuje pomiary i lokalizuje wycieki, ale też od razu może zająć się osuszaniem podposadzkowym. Łączenie usług zwykle wychodzi korzystniej dla klientów i dużo szybciej można pozbyć się problemu.

Osuszanie podposadzkowe – kiedy jest konieczne?

Osuszanie podposadzkowe jest niezbędne, żeby nie dopuścić do powstania tzw. szkód wtórnych, takich jak:
przenoszenie się wilgoci na elewację budynku i powstanie pleśni oraz grzybów,
rozpad warstw izolacyjnych znajdujących się pod podłogą, a w przypadku jastrychu anhydrytowego możliwe, że też samej posadzki,
odspajanie się farby i tynku, pojawianie się wykwitów na ścianach,
gnicie warstw pod posadzką, rozprzestrzenianie się pleśni i grzybów do pomieszczeń i negatywne oddziaływanie na zdrowie ludzi,
nieprzyjemny zapach i powstawanie reakcji alergicznych powodowane rozwojem bakterii.

Jeśli chcesz sprawdzić, czy w Twoim przypadku osuszanie podposadzkowe będzie konieczne, należy sprawdzić zawilgocenie posadzki i przeprowadzenie niezbędnych pomiarów z użyciem odpowiednich urządzeń. Pamiętaj, że w przypadku bagatelizowania problemu możesz mieć problem z uzyskaniem odszkodowania od ubezpieczyciela. Dodatkowo w miarę upływu czasu szkody mogą się powiększać i wymagać większego remontu.

Ile trwa osuszanie podposadzkowe?

Osuszanie podposadzkowe zwykle trwa od 14 do 21 dni. Na czas trwania wpływa wiele różnych czynników, począwszy od tego ile wody i wilgoci dostało się do poszczególnych warstw pod posadzką oraz jaki jest obszar zalania, przez czas, jaki upłynął od momentu zalania do osuszania, kończąc na tym, jak gruba jest warstwa izolacji pod posadzką oraz z jak szerokimi szczelinami dylatacyjnymi mamy do czynienia.

Zalania na skutek awarii różnego rodzaju instalacji, powstałych nieszczelności w elewacji budynku albo wystąpienia obfitych opadów się zdarzają i należy sprawnie przeciwdziałać ich negatywnym skutkom. Najlepiej korzystać z usług od sprawdzonych firm, które oferują kompleksowe rozwiązania, jak Dryfast – osuszanie budynków Warszawa, osuszanie podposadzkowe, lokalizacja wycieków oraz wynajem osuszaczy. Firma, która posiada odpowiednie doświadczenie i sprzęt jest w stanie całkowicie osuszyć zalane posadzki i warstwy pod posadzką, a dzięki temu szybko można zacząć remont i pozbyć się problemu.

Artykuł powstał we współpracy z firmą Agave.pl – Pozycjonowanie Warszawa.