Od małego dzielenia do wielkiej Dzielni – popularne miejsce, w którym przekażemy dalej niepotrzebne nam już rzeczy, przeniesione do większego lokalu

Nietrafiony prezent, przeczytana książka, wysłużona, ale nadal dobrze prezentująca się odzież. Wszystkie przedmioty, które zawadzają nam w domach, możemy przekazać dalej i udzielić starym rzeczom szansy na drugie życie. Dzielnia.BL to miejsce dla tych, którzy wspierają ideę less waste, a przy okazji chcą pomóc innym.

Dzielnia.BL w nowej lokalizacji

Dotychczasowa siedziba dzielni zlokalizowana była przy ulicy Kasprowicza. Tam trafiały wszelkie niepotrzebne mieszkańcom dzielnicy przedmioty. Teraz jednak, by przekazać różnego rodzaju artykuły, należy udać się pod nowy adres. Bielańska dzielnia przyjmuje interesantów przy ulicy Podczaszyńskiego 12 trzy razy w tygodniu. Swoimi nadmiarem szczęścia podzielimy się we wtorek, środę i czwartek, między 12.00 a 18.00.

O co chodzi z Dzielnią.BL?

Sama nazwa punktu nie jest zbyt trudną do rozszyfrowania zagadką. Człon dzielnia odnosi się do dzielenia się. Końcówka BL to oczywiste nawiązanie do nazwy dzielnicy Bielany, co w połączeniu ze słowem dzielnia nie pozostawia już chyba najmniejszych wątpliwości, że właśnie taka gra słów było założeniem twórców inicjatywy.

Dzielnia.BL to wspólny projekt, nad którym pieczę sprawuje Fundusz Współpracy i bielański oddział Ośrodek Pomocy Społecznej. Wierni założeniom idei less waste opiekunowie punktu zachęcają wszystkich do włączenia się do tej społecznej inicjatywy. Zamiast wyrzucać niepotrzebne rzeczy, można je przynieść do bielańskiej dzielni. Tak samo, gdy poszukujemy czegoś, w pierwej kolejności sprawdźmy, czy nie ma tego właśnie na Podczaszyńskiego 12. Dzięki temu nie tylko ograniczamy wzrost liczby odpadów, ale też oszczędzamy nasze pieniądze.

Z czym udać się do dzielni?

Dzielnia.BL przyjmuje tak naprawdę wszystko, co dobrze się prezentuje. Jeśli w naszej szafie zalegają nienoszone od lat ubrania, ale powodem nie jest ich uszkodzenie, warto zanieść je do punktu. Może garderoba, która w naszych oczach straciła dawny blask, znajdzie uznanie w oczach kogoś innego. To samo dotyczy wszystkich innych artykułów. Obuwie, biżuteria, książki, zabawki, czy też przedmioty codziennego użytku. Jeśli nam zawadzają, ale ich czas na utylizację nie nadszedł, przekażmy je dalej.