Obchody Światowego Dnia Zdrowia na terenie Warszawskiej Ochoty zaplanowane przez Wyższą Szkołę Inżynierii i Zdrowia

Światowy Dzień Zdrowia, który przybywa z pełną mocą, staje się doskonałą okazją do podjęcia działań promujących zdrowie. Wyższa Szkoła Inżynierii i Zdrowia w Warszawie, działając wspólnie z Urzędem Dzielnicy Ochota m.st Warszawa, zapewnia szeroki zakres uroczystości z okazji nadchodzącego Światowego Dnia Zdrowia. Wśród atrakcji znajdują się badania profilaktyczne, warsztaty edukacyjne, bieg po zdrowie oraz wiele innych ciekawych propozycji.

7 kwietnia, w dniu ustanowienia Światowej Organizacji Zdrowia (WHO), obchodzimy globalne święto promujące zdrowie – Światowy Dzień Zdrowia. W ramach tej wyjątkowej okazji już 5 kwietnia (piątek), w Parku Pięciu Sióstr oraz na terenie Kampusu 1 Wyższej Szkoły Inżynierii i Zdrowia w Warszawie zostaną zorganizowane uroczystości związane z tym świętem.

Podczas Światowego Dnia Zdrowia, studenci, uczniowie oraz mieszkańcy Warszawy i okolic będą mieli okazję skorzystać z różnych badań profilaktycznych, w tym pomiaru ciśnienia krwi, lipidogramu, a także będą mogli oddać krew na zasady honorowej. Dodatkowo, będzie możliwość zarejestrowania się jako potencjalny dawca szpiku kostnego, wzięcia udziału w wydarzeniu sportowym “Bieg po Zdrowie”, czy też uczestniczenia w różnorodnych warsztatach, takich jak podologicznych, trychologicznych czy chemicznych. Organizatorzy przewidzieli również atrakcje dla najmłodszych uczestników.