Nowe trasy tramwajowe już gotowe – dojedziemy nimi do Winnicy

Wydłużona trasa to wspólny projekt prowadzonej Zarządu Transportu Miejskiego i Tramwajów Warszawskich. Efektem współpracy obu zakładów jest dwujezdniowy odcinek ulicy Światowida, zakończony pętlą autobusową, za którego powstanie odpowiedzialny był ZTM. Utworzenie nowej trakcji tramwajowej to etap zrealizowany przez Tramwaje Warszawskie. Celem przeprowadzonych prac drogowych było usprawnienie komunikacji między dzielnicami miasta.

Nowy odcinek trasy prowadzącej do osiedla Winnica ma około 1,3 kilometra długości. Kursować na nich będą, według zmienionych od soboty tras, linie tramwajowe numer 2 oraz 17.

Zmiany dotyczące “dwójki” to przede wszystkim nowy przystanek końcowy. Obecnie jest to pętla na Nowodworach. Jutro tramwaj zmieni kierunek jazdy po osiągnięciu pętli w Winnicy. Według przewidywań, dzięki nowo otwartemu odcinkowi trasy, podróż do stacji metra Młociny zajmie komunikacją miejską 15 minut.

“Siedemnastka”, która dziś jeszcze kończy swój bieg na pętli Tarchomin Kościelny, od jutra zapewni mieszkańcom stolicy bezpośrednie połączenie Winnicy i Nowodworów z dzielnicą Śródmieścia, a przede wszystkim z Dworcem Centralnym i Mokotowem. Do ronda ONZ pojazd ma docierać w czasie niewiele przekraczającym 35 minut.

Wspólne przystanki dla obu linii to wspomniana wcześniej pętla oraz przystanek na ulicy Światowida. Pozostając w “dwójce” po dotarciu do pętli, pasażerowie przejada jeszcze dalej do rozjazdu. “Siedemnastka” zawróci na pętli, podejmując bieg w przeciwnym kierunku.