Muzyka na wodzie, czyli Święto Wisły 2021

Wisła to jedna z bardziej znanych rzek w Europie. W Polsce, jako najdłuższy, przebiegający całe terytorium kraju szlak wodny, jest bohaterką wielu historii i legend. W ubiegłą sobotę, 06 września, Królowa Rzek, obchodziła swoje kolejne święto, którego obchody odbyły się także w stolicy.

Świętowanie dla wszystkich i moc atrakcji na wodzie

Niezależnie od wieku zainteresowanych udziałem w całym wydarzeniu, każdy mieszkaniec stolicy mógł znaleźć coś odpowiedniego dla siebie. Wśród dostępnych tego dnia atrakcji zaplanowano bowiem liczne spektakle, a także pokazy o różnorodnej tematyce. Całe wydarzenie uzupełniała oczywiście muzyka i radosna atmosfera.

Między godziną 12.00 a 18.00 warszawiacy mogli skorzystać z organizowanych przez miasto różnych atrakcji, które miały miejsce w kilku nadwiślańskich lokalizacjach: Poniatówka, plaża Saska, bulwar im. Pattona, bulwar im. Karskiego, Bulwar Flotylli Wiślanej i, oczywiście, w pobliżu pomnika Warszawskiej Syrenki. Dzięki pływającej scenie z różnych punktów można było obserwować występy artystów Teatru Roma, Sinfonia Varsovia, a także Grupy Tańca z Wachlarzami Bojowymi. Dla tych bardziej aktywnych zorganizowano wydarzenie pod nazwą Niebanalne Inicjatywy Treningowe, w ramach którego można było zapoznać się z takimi sztukami walki, jak Kabaddi, Aikkido czy Capoeira.

Wisła na koniec sezonu

Organizowane co roku Święto Wisły to celebracja końca sezonu letniego, dlatego nie mogło obejść się bez efektownych widowisk. Jednym z tych najbardziej oczekiwanych była oczywiście parada statków. Udział w niej wzięły tradycyjne pychówki, galary, szkuty oraz małe, nowocześniejsze już statki i motorówki. Z rejsu oświetlonymi łodziami mógł skorzystać każdy chętny mieszkaniec stolicy.
Punktem finałowym Święta Wisły 2021 roku była prezentacja spektaklu “Tao Droga Smoka”. Odegrana przez Grupę Tańca z Wachlarzami Bojowymi inscenizacja to niezwykłe połączenie wschodnich sztuki walki, Tai Chi oraz tańca współczesnego.