Nowa siedziba Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej stanie na terenie dzielnicy Wawer

Zgodnie z najnowszymi doniesieniami, dzielnica Wawer w Warszawie zostanie wzbogacona o nową strukturę. Pierwsza w tej dzielnicy siedziba Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej, będąca częścią Komendy Miejskiej PSP m.st. Warszawy, ma tam powstać. Do chwili obecnej, strażacy działający w tym obszarze nie posiadali własnego miejsca do pracy, lecz korzystali z budynku dzierżawionego od OSP Radość. Początek prac projektowych planowany jest na początek nadchodzącego roku, a po ich zakończeniu rozpoczną się bezpośrednie prace budowlane.

Komenda Miejska PSP m.st. Warszawy otrzymała od miasta działkę pod adresem ul. Drozdowej w Wawrze. Na tym gruncie ma powstać nowoczesna siedziba dla Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 12. Przywołajmy fakt, że dotychczas strażacy z tej jednostki nie posiadali własnej bazy – obecnie operują oni z budynku przy ulicy Tomaszowskiej, który jest własnością Ochotniczej Straży Pożarnej Radość.

Strażacy korzystają na ten moment z dzierżawionego budynku, jednak wkrótce będą mogli cieszyć się ze swojej własnej siedziby. Szczegóły dotyczące terminu oddania nowego obiektu są jeszcze nieznane i będą zależeć od przebiegu finansowania projektu. Jak zapewnia mł. bryg. mgr inż. Artur Laudy, oficer prasowy Komendanta Miejskiego PSP m.st. Warszawy, cały proces może potrwać od 2 do 3 lat.