Nocna próba generalna przed świętem wojska: Wisłostrada pełna techniki wojskowej

Minioną noc z soboty na niedzielę ulice Warszawy, a dokładniej Wisłostrada, przechodziły swoisty test wytrzymałości. Była to próba generalna przed imponującą defiladą, która ma mieć miejsce już we wtorek, 15 sierpnia. Podczas tej próby mieszkańcy stolicy mieli okazję do podziwiania najbardziej zaawansowanego sprzętu, który jest w posiadaniu sił zbrojnych Polski.

Wśród wielu pojazdów, które przemierzały warszawską Wisłostradę, znalazły się czołgi takie jak M1A1 Abrams czy K2, bojowe wozy piechoty Borsuk oraz specjalistyczne pojazdy przeznaczone do minowania narzutowego o nazwie Baobab-K. Po prezentacji sprzętu wojskowego, przyszedł czas na paradę żołnierzy reprezentujących różne rodzaje sił zbrojnych naszego kraju.

Minister obrony narodowej osobiście zapewniał wszystkich obecnych o tym, że każdy aspekt tego monumentalnego wydarzenia jest starannie dopracowany – od prezentacji sprzętu po marsz żołnierzy. Nie pozostaje nic innego, jak czekać na samo wydarzenie i cieszyć się niecodziennym spektaklem.