Następna "szkolna ulica" w Warszawie: bezpieczna przestrzeń dla dzieci na Ursynowie

W stolicy Polski, a dokładniej mówiąc na warszawskim Ursynowie, zapoczątkowano kolejny projekt “szkolnej ulicy”. Począwszy od 20 października, ulica Koncertowa będzie wolna od zgiełku porannego ruchu drogowego w godzinach szczytu. Zarząd Dróg Miejskich postanowił zamknąć tę ulicę dla pojazdów mechanicznych, jednocześnie tworząc przestrzeń bardziej otwartą dla pieszych, rowerzystów i użytkowników hulajnóg. Zasada ta dotyczy obszaru w pobliżu placówek edukacyjnych.

Szkoła Podstawowa nr 303 usytuowana na Ursynowie jest jedną z większych placówek edukacyjnych w tym rejonie miasta. Placówka posiada dwie siedziby, których lokalizacje krzyżują się w bezpośrednim sąsiedztwie budynku przy ulicy Koncertowej 4. Badania przeprowadzone przez Zarząd Dróg Miejskich na początku września wykazały, że podczas porannego szczytu, między godziną 7:30 a 8:30, blisko wejścia do szkoły próbuje zaparkować około 45 samochodów.

W tym samym czasie, obszar ten jest wykorzystywany przez niemal 360 osób, w tym uczniów, rodziców, pracowników szkoły oraz mieszkańców okolicznych budynków. Wśród nich, około 90 pieszych kieruje się do budynku szkoły znajdującego się przy ulicy Koncertowej 4. Natomiast prawie 160 osób zmierza do drugiego budynku edukacyjnego przy ulicy Koncertowej 8, gdzie naukę pobierają najmłodsi uczniowie tej placówki.