Najlepsze miejsce na pracę zdalną? Sprawdź Mazury!

Według badań zdecydowana większość Polaków (88 proc.) chciałaby w przyszłości pracować zdalnie lub hybrydowo. Należysz do szczęśliwców, którzy już teraz nie muszą spędzać całych dni w biurze? W takim razie możesz zamieszkać w dowolnym miejscu w Polsce. Przekonaj się, dlaczego idealnym wyborem będą Mazury.

Work-life balance na Mazurach

Wyobraź sobie, że codziennie rano, po otwarciu okna słyszysz szum drzew i śpiew ptaków. Zamiast duszących spalin, wdychasz świeże powietrze. Jeśli pogoda dopisuje, zabierasz laptopa na balkon lub taras i pracujesz wśród zielonych, mazurskich krajobrazów. Chwila przerwy? Możesz spędzić ją, idąc na spacer nad jezioro.

Powyższa wizja może stać się Twoją codziennością. Jeśli pracujesz zdalnie lub hybrydowo osiedlenie się na Mazurach nie będzie wcale skomplikowane. A jest to znakomity sposób na osiągnięcie work-life balance. Modne obecnie hasło nawiązuje do równowagi między życiem prywatnym i zawodowym. O to zaś nietrudno w tak malowniczym miejscu jak Mazury.

Praca zdalna na Mazurach: zalety

Mazury (nie mylić z Warmią!) to kraina rozciągająca się od Ostródy aż po zlokalizowany 170 km dalej Gołdap. Najbardziej znane miejscowości Mazur to Mrągowo, Giżycko, Węgorzewo i Mikołajki. Sporą część krainy zajmuje Szlak Wielkich Jezior Mazurskich, a jeśli o jeziorach mowa, warto wspomnieć, że jest ich tam ponad 2500. Około 150 portów i przystani sprawia zaś, że jest to mekka żeglarstwa śródlądowego. Do tego dochodzą też ogromne obszary leśne (to tzw. zielone płuca Polski), rezerwaty i pomniki przyrody.

Korzyści z mieszkania na Mazurach to nie tylko możliwość obcowania z przyrodą. Województwo warmińsko-mazurskie to dynamicznie rozwijający się region, który jest znakomitym miejscem do pracy i edukacji. Dowody? Znajdziesz je poniżej.

Dogodny dojazd z najważniejszych miejsc w Polsce

Jeśli obawiasz się, że mieszkając na Mazurach, stracisz czas na dojazdy do biura, mamy dobrą wiadomość. Region posiada bardzo dobrze rozwiniętą infrastrukturę. Do dyspozycji masz m.in.:

  • ekspresową „siódemkę” łączącą Kraków, Warszawę i Gdańsk,
  • dostęp do Morza Bałtyckiego (Kanał przez Mierzeję Wiślaną, którego tor wodny prowadzi do Elbląga),
  • Port Lotniczy Olsztyn-Mazury w Szymanach,
  • gęstą sieć linii kolejowych (długość ponad 1,2 tys. km).

Dzięki ciągłym modernizacjom możesz szybko i komfortowo podróżować samochodem, pociągiem lub samolotem do dowolnego miejsca w Polsce.

Życie w rytmie slow

Szybkie tempo życia potrafi być męczące, a jednocześnie negatywnie odbija się na zdrowiu. Przeprowadzając się na Mazury, możesz nieco zwolnić, czemu sprzyja bliskość natury oraz łatwy dostęp do ekologicznej żywności. Świeże powietrze pomoże również zadbać o odporność organizmu (to znakomite rozwiązanie dla rodzin z małymi dziećmi).

Praca zdalna na Mazurach sprawi, że oderwiesz się od codziennego pędu bez szkody dla rozwoju zawodowego. Dzięki nowoczesnym technologiom nadal będziesz uczestniczyć w ważnych spotkaniach, konferencjach, a nawet szkoleniach. Po ich zakończeniu nie musisz zaś martwić się zakorkowanymi ulicami. Możesz za to pospacerować po lesie, pożeglować, wypić kawę nad jeziorem lub zjeść kolację w klimatycznej restauracji. To życie w rytmie slow, które zadba o Twoje zdrowie fizyczne i psychiczne.

Atrakcje o każdej porze roku

Mazury cieszą się największym zainteresowaniem turystów podczas wakacji. W popularnych miejscowościach jest wtedy gwarno, organizowane są także różnego rodzaju festiwale oraz wydarzenia muzyczne i kulturalne. Czy to oznacza, że latem nie ma tam chwili spokoju? Wszystko zależy od tego, gdzie zamieszkasz. Jeśli będzie to kameralne osiedle, na co dzień możesz liczyć na ciszę i spokój, a kiedy chcesz, masz dostęp do wszystkich, okolicznych atrakcji.

Poza sezonem na Mazurach robi się spokojniej, co nie oznacza, że jest nudno. Ścieżki rowerowe i spacerowe umożliwiają wykonywanie różnorodnych aktywności fizycznych (także zimowych, jak np. wyciąg narciarski Góra Czterech Wiatrów w Mrągowie). Ilość zabytków przypadnie z kolei do gustu miłośnikom historii (np. Wieża Ciśnień z XIX w.).

Chcesz zamieszkać na Mazurach? To prostsze niż myślisz!

Zamierzasz zmienić swoje życie i szukasz bezpiecznej przystani, która oczaruje Cię od pierwszego spojrzenia? Jest takie miejsce, które spełni oczekiwania najbardziej wymagających osób: nowoczesne apartamenty Mrągowo. Zlokalizowane nieopodal Góry Czterech Wiatrów osiedle zachwyca bliskością przyrody oraz pięknie komponuje się z mazurską naturą. Przekonaj się, jak wygląda życie w rytmie slow i zamieszkaj w Mrągowie!