Najlepsi z najlepszych, czyli polska ekstraklasa

Polska ekstraklasa może pochwalić się wieloma zwycięstwami, ale w porównaniu z innymi drużynami europejskimi jest co najmniej przeciętna. Nie ma większego znaczenia na arenie międzynarodowej. W skład ekstraklasy wchodzi 16 najlepszych zespołów w Polsce. Wymaga się od nich najwyższej klasy rozgrywek. Drużyna, która zdobędzie Mistrzostwo Polski, może zmierzyć się z reprezentantami pozostałych krajów, wziąć udział w eliminacjach Ligi Mistrzów UEFA i Ligi Europy UEFA. Obecnie w ekstraklasie gra 18 klubów, które rywalizują ze sobą na zasadzie rozgrywania meczów każdy z każdym. Odbywają się dwa mecze, czyli u gospodarza i na wyjeździe.

Polska ekstraklasa, czyli najlepsze drużyny z całego kraju w piłce nożnej

Ekstraklasa ma dwurundowy system rozgrywek, na który wpływają pory roku. Pierwsza runda ma miejsce na wiosnę, a druga przypada na zimę. Na początek mierzą się ze sobą gospodarze, potem mecze są rozgrywane gościnnie. Do podziału tabeli dochodzi dopiero po rozegraniu 30 meczy. Wybiera się drużyny, które zajęły pierwsze 8 miejsc i przechodzą one do grupy finałowej, po czym rozgrywają ze sobą mecze, aby wyłonić Mistrza Polski. Zostaje nim drużyna, której uda się zdobyć największą liczbę punktów i dzięki temu może wziąć ona udział w eliminacjach do Ligi Mistrzów UEFA. Pozostałe dwie drużyny z podium mają możliwość zakwalifikowania się do eliminacji Ligi Europy UEFA. Pojawia się jednak pytanie, co z pozostałymi uczestnikami drużyny, które zajęły miejsca od 9 do 16. Znajdują się w grupie spadkowej i toczą ze sobą rozgrywki.

Jeśli kogoś interesuje, jak obecnie prezentuje się tabela PKO BP Ekstraklasa, to na pierwszym miejscu jest Lech Poznań, następnie Raków Częstochowa i Pogoń Szczecin. Tytuł mistrzów Polski udało się zdobyć następującym drużynom: Ruch Chorzów, Górnik Zabrze, Legia Warszawa, Wisła Kraków, Lech Poznań, Cracovia, Widzew Łódź, Pogoń Lwów, Warta Poznań, Polonia Bytom, Śląsk Wrocław, Polonia Warszawa, ŁKS Łódź, Stal Mielec, Zagłębie Lubi, Szombierki Bytom, Garbarnia Kraków, Piast Gliwice. Warto też wiedzieć, że za zdobycie tytułu mistrzowskiego przysługuje gwizdka nad herbem drużyny. Jeśli na koszulce widnieje biała gwiazdka, to świadczy to o siągnięciu po mistrzostwo od jednego do czterech razy. Srebrna gwiazdka wskazuje na Mistrzostwo Polski od pięciu do dziewięciu razy. Z kolei zdobycie co najmniej dziesięciu tytułów mistrzowskich można poznać po złotej gwiazdce.

Co warto wiedzieć o polskiej ekstraklasie?

W ekstraklasie jest też wiele indywidualnych wyróżnień, piłkarze utrzymują rozmaite nagrody finansowe. Wybiera się najlepszego bramkarza, obrońcę, napastnika, trenera itd. Od lat dominującą drużyną w historii Ligi Polskiej jest Legia Warszawa, chociaż zaraz po piętach depczą jej Górnik Zabrze, Ruch Chorzów, Lech Poznań. Najwięcej goli w historii ekstraklasy strzelił Ernest Pohl, bo aż 186. Z kolei Henryk Reyman zasłynął z tego, że w jednym sezonie strzelił 37 goli. Jeśli ktoś pragnie oglądać mecze piłki nożnej w ekstraklasie na żywo, ale poza stadionem, to może to zrobić na Canal+ Sport. Ma przyznane prawa do ich transmisji. Ekstraklasa S.A. powstało 14 czerwca w 2005 roku na podstawie umowy zawartej między polskim związkiem piłki nożnej i 16 drużynami w pierwszej lidze. Pierwszy mecz został rozegrany między Legią Warszawa a Górnikiem Zabrze. Obecnie skład ligi w sezonie 2021/22 prezentuje się następująco: pierwsze miejsce to Lech Poznań, na drugim miejscu znajduje się Raków Częstochowa, a na trzecim uplasowała się drużyna Pogoń Szczecin.

Czym jest DNB w zakładach?

Jeśli kogoś interesuje obstawianie zakładów bukmacherskich, to powinien zainteresować się także DNB. Chodzi tutaj o zakłady 3-drogowe bez remisu. Jeśli do niego dojdzie, to graczowi zwraca się zainwestowane stawki. Będzie to dobre rozwiązanie dla osób, które nie lubią zbyt mocno ryzykować. Oczywiście trzeba liczyć się także z mniejszą wygraną. Jak widać, DNB w bukmacherce ma zarówno plusy, jak i minusy. Niższe kursy są rekompensowane większym poczuciem bezpieczeństwa. Zakłady DNB można polecić przede wszystkim osobom, które dopiero zaczynają swoją przygodę w świecie bukmacherskim. Oczywiście jeśli do rozgrywek staje mocna drużyna, która niejednokrotnie zdobyła tytuł mistrzowski, to zakłady DNB nie mają sensu. W przypadku ekstraklasy można śmiało powiedzieć, że jest ona stosunkowo trudna do obstawiania. Trzeba pamiętać o tym, aby korzystać z usług wyłącznie legalnego serwisu bukmacherskiego. Warto mieć na uwadze promocje i bonusy oferowane przez bukmacherów, co przekłada się na większe zyski.