Na Grochowskiej w Warszawie zapadła się jezdnia

W piątek 9 grudnia zapadł się fragment jezdni na ulicy Grochowskiej w Warszawie. Powodem zapadnięcia się drogi była awaria wodociągowa. Pęknięcie żeliwnej magistrali doprowadziło do podmycia jezdni, która się zapadła. Awaria nie spowodowała przerw w dostawie wody, ale przyczyniła się do pewnych utrudnień w ruchu drogowym.

Dwa pasy ruchu wyłączone z powodu awarii

Miejsce, w którym zapadła się jezdnia, jest całkowicie nieprzejezdne, co wymusiło na drogowcach wyłączenie z ruchu dwóch pasów jezdni, nie tylko w pobliżu skrzyżowania Grochowskiej z Zamieniecką, gdzie doszło do awarii. Utrudnienia są widoczne już na Rondzie Wiatraczna i dotyczą nie tylko kierowców samochodów osobowych, ale także osób podróżujących komunikacją miejską. Zablokowana jezdnia skutkuje utrudnieniami w kursowaniu aż 16 linii autobusowych.

Przyczyną utrudnień jest awaria wodociągowa. Doszło do pęknięcia żeliwnej magistrali o średnicy 30 cm. Szacuje się, że prace naprawcze zostaną ukończone w weekend. Drogowcy już pojawili się na miejscu, jednak skala awarii wymaga dłuższych prac. Nie wiadomo na razie, jak rozległe są uszkodzenia. Drogowcy będą pracować także w nocy.