Modernizacja warszawskich parkomatów planowana na przyszły rok przez Zarząd Dróg Miejskich

Zarząd Dróg Miejskich w Warszawie zaprezentował swoje plany dotyczące przyszłorocznej modernizacji parkomatów. Organizacja, odpowiedzialna za infrastrukturę drogową w stolicy Polski, ma zamiar przeprowadzić wstępne konsultacje rynkowe. Celem tych działań jest ocena możliwości rynku oraz porównanie ich z oczekiwaniami Zarządu.

„Stolica Polski nieustannie rozwija swoją strefę płatnego parkowania. Modernizacja parkomatów, która odbędzie się w przyszłym roku, to kolejny krok w tym procesie. Nim jednak złożymy oficjalne zapytanie ofertowe, zamierzamy przeprowadzić konsultacje rynkowe. Pozwoli nam to ocenić zdolności rynku i porównać je z naszymi potrzebami i oczekiwaniami. Naszym priorytetem jest zapewnienie, że nowe maszyny będą nowoczesne i dostosowane do obecnych oraz przewidywanych potrzeb” – podkreślił Zarząd Dróg Miejskich.

Konsultacje mają na celu dokładne zbadanie rynku parkomatów. Chodzi między innymi o dostępność technicznych rozwiązań, potencjał produkcyjny, innowacyjność oferowanego sprzętu oraz warunki jego montażu i serwisu.

„Dążymy do tego, aby znaleźć najbardziej korzystne opcje dla dostawy, montażu, uruchomienia oraz obsługi parkomatów przez operatora SPPN” – podkreślają przedstawiciele Zarządu Dróg Miejskich.