Dramatyczne zdarzenie na Ursynowie: piorun uderzył w przedszkole

Niezwykle niebezpieczne zjawisko atmosferyczne miało miejsce w stolicy Polski, Warszawie. Na południu miasta, w dzielnicy Ursynów, niespodziewanie w budynek przedszkolny przy ulicy Krasnowolskiej uderzył piorun. To wywołało natychmiastowy pożar. Ratowanie najmłodszych stało się priorytetem- zarówno opiekunowie, jak i dwadzieścioro podopiecznych musieli natychmiast opuścić budynek.

Zdarzenie to miało miejsce w poniedziałkowe popołudnie. Kiedy niebo nad Warszawą rozbłysło, nikt nie spodziewał się, że zakończy się to pożarem przedszkola na Ursynowie.

Komenda Miejska PSP w stolicy otrzymała zgłoszenie o sytuacji o godzinie 13:20 – mówi starszy aspirant Bogdan Smoter. Jak powiedział portalowi polsatnews.pl, informacja brzmiała, iż w dach placówki uderzył piorun, co doprowadziło do wybuchu pożaru.

Przed przybyciem jednostek straży pożarnej udało się bezpiecznie ewakuować z dwupiętrowego budynku wszystkie dzieci oraz pięcioro ich opiekunów – poinformował Smoter.

Na miejscu zdarzenia natychmiast rozpoczęły działania ratunkowe sześć zastępów straży pożarnej oraz dwie grupy operacyjne – miejska i wojewódzka. Udało im się zlokalizować i opanować pożar.

Starszy aspirant Smoter dodał również, że podczas działań kontrolnych sprawdzono stan poszycia dachu, aby upewnić się czy nie ma tam ukrytych zarzewi ognia.