Modernizacja ulicy Andersa: powstanie droga rowerowa w ramach największej inwestycji w Warszawie

Wybrano już wykonawcę, który będzie odpowiedzialny za rewitalizację ulicy Andersa, znajdującej się w samym sercu stolicy. W ramach prac remontowych powstanie ścieżka rowerowa. Projekt ten stanowi najbardziej znaczącą inwestycję tegoroczną na rzecz cyklistów w Warszawie.

Niedawno zakończono proces przetargowy dotyczący części ulicy Andersa, która rozciąga się od okolic Dworca Gdańskiego do skrzyżowania z ulicą Nowolipki. Równocześnie trwają prace projektowe nad drugim etapem tej inwestycji. Ten obejmuje odcinek od ulicy Nowolipki, przechodzący przez rejon stacji metra Ratusz-Arsenał, aż do połączenia z placem Bankowym.

Autorzy projektu zapewniają, że to nie koniec ich planów. Trwają prace nad koncepcją dalszego ciągu drogi rowerowej wzdłuż ulicy Mickiewicza i placu Wilsona. Łącznie mamy tu do czynienia z trzykilometrową trasą pomiędzy dzielnicami, prowadzącą do Śródmieścia.

Wygrała firma, która zgłosiła się do przetargu z ofertą na zasadzie “zaprojektuj i wybuduj”. Wykonawca, opierając się na zatwierdzonym projekcie organizacji ruchu, przygotuje niezbędną dokumentację budowlaną i wykonawczą, a potem przystąpi do prac terenowych. Zarząd Dróg Miejskich poinformował, że na całość prac formalnych oraz budowę przeznaczono łącznie 20 miesięcy.