Moc zimowych atrakcji dla mieszkańców stolicy – w parku Bródnowskim powstaje nowe lodowisko

Jeśli ktoś obawia się, że nie znajdzie sposobu, by ciekawie spędzić czas w okrytej zimową aurą stolicy, może odetchnąć z ulgą. W Bródnowskim parku trwają prace przygotowawcze do otwarcia jednej z większych atrakcji tego sezonu. Miasto szykuje dla mieszkańców lodowisko o powierzchni 800 metrów kwadratowych.

Dzięki obywatelskiej inicjatywie

Trwające w Bródnowskim parku prace to skutek zamknięcia tegorocznego programu Budżet Obywatelski 2021. Zwycięski projekt, nad którym prace wszczęto 15 listopada, zgłosiła Monika Rutkowska.

Nowe lodowisko powstaje w dużej niecce basenowej. Do prac montażowych wykorzystuje się samochody techniczne, które można w tym czasie zauważyć na terenie parku. Pojazdy te dostarczają kolejne elementy powstającego obiektu. Zakończenie prac ma nastąpić do 30 listopada. 01 grudnia natomiast warszawian czeka wielkie otwarcie.

Lodowisko, dyskoteka i świąteczny nastrój

Według realizowanego projektu na terenie parku powstanie lodowisko o powierzchni około 800 metrów kwadratowych i składać się ono będzie z nieregularnej tafli posiadającej dwie wyspy. Dla odwiedzających park dostępna będzie wypożyczalnia łyżew, a także przyrządy do nauki jazdy.

Wśród różnorodnych atrakcji zaplanowano pokazy jazdy, zabawę mikołajkową, animacje oraz dyskotekę na lodzie. Cały obiekt zostanie rozświetlony girlandami oraz różnego rodzaju elementami ozdobnymi.

Zabawa przez całą zimę

Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, pierwsze łyżwy będzie można postawić na lodzie 01 grudnia. Na ten dzień zaplanowane otwarcie nowego lodowiska. Ma być ono czynne nieodpłatnie dla wszystkich zainteresowanych zarówno podczas świąt, jak i ferii. Termin zamknięcia jednak zależny jest pogody i frekwencji w końcowym okresie funkcjonowania obiektu.

Zabawa na lodowisku to jedna z ulubionych form spędzania czasu nie tylko mieszkańców stolicy. Także inne miasta oferują swoim obywatelom zimowe atrakcje.