Młody mężczyzna zatrzymany za groźby nożem i napaść na dawną partnerkę

Sytuacja rozegrała się po tym, jak młody mężczyzna wtargnął do mieszkania kobiety, następnie groził jej śmiercią i naruszył jej nietykalność cielesną. Podejrzany stanął przed sądem, gdzie usłyszał zarzuty karne, co skutkowało jego aresztowaniem na okres 3 miesięcy.

Zgłoszenie o incydencie wpłynęło do służb w Nowy Rok, we wczesnych godzinach porannych. Funkcjonariusze z wydziału patrolowo-interwencyjnego z Bemowa otrzymali informację o mężczyźnie sprawiającym awanturę i grożącym nożem przechodniom. Po przybyciu na miejsce zdarzenia i przeprowadzeniu wstępnej analizy sytuacji, policjanci ustalili, że agresor obrał sobie za cel kobietę, którą szantażował nożem. Bezpośrednio po tym incydencie opuścił miejsce zdarzenia i skierował się w stronę pobliskiego osiedla.

Podczas przeprowadzania działań śledczych, policjanci otrzymali nowe informacje dotyczące awantury dochodzącej z jednego z mieszkań na osiedlu. Okazało się, że sprawcą był ten sam 21-latek, który wcześniej groził nożem przechodniom. Młody mężczyzna wtargnął do mieszkania swojej byłe partnerki i nie miał zamiaru je opuścić. Zostało udokumentowane, że ten młody człowiek groził kobiecie, potem przewrócił ją na podłogę i przygniótł za szyję. Co więcej, dowiedziono, że przez kilka ostatnich dni wysyłał jej groźne wiadomości tekstowe – poinformowała Marta Sulowska, rzeczniczka Komendy Rejonowej Policji Warszawa IV.