Legia Warszawa w Lidze Konferencji – zapowiedź 3 spotkania w grupie

Kolejne rozstrzygnięcia w Lidze Konferencji nadchodzą wielkimi krokami. Legia Warszawa 26 października w trzeciej kolejce spotka się na wyjeździe z drużyną Zrinjski Mostar, która choć jest mało znana w Polsce, to ma wiele osiągnięć u siebie w kraju. Bieżący sezon Ligi Konferencji to debiut drużyny z Mostaru w rozgrywkach grupowych europejskich pucharów.

Równolegle będzie rozgrywany mecz AZ Alkmaar – Aston Villa, który również będzie miał ogromne znaczenie dla sytuacji w grupie E, w której swoje mecze rozgrywa Legia. Skoncentrujmy się jednak na meczu Legii z mistrzami Bośni i Hercegowiny i przybliżmy nieco profil najbliższego przeciwnika „Wojskowych” w Lidze Konferencji.

Liga Konferencji – sytuacja w grupie E

Sytuacja w grupie Legionistów jest bardzo wyrównana. Wszystkie drużyny po jednym meczu wygrały i po jednym przegrały, co sprawia, że mają po 3 punkty, a o miejscu w tabeli na tą chwilę decyduje stosunek bramkowy.

Zaskakującym liderem grupy jest najbliższy rywal Legii – Zrinski Mostar, który w pierwszym meczu u siebie nieoczekiwanie pokonał AZ Alkmaar 4:3, a w drugiej kolejce uległ Aston Villi w Birmingham 0:1. Mają więc stosunek bramkowy 4:4. Pierwsze miejsce zajmują ex-aequo  w drużyną z Holandii, która ma taki sam stosunek bramkowy. Natomiast Legia po zwycięstwie w Warszawie 3:2 nad Aston Villą i po porażce w meczu wyjazdowym z AZ Alkmaar 1:0 – pełnym pozaboiskowych kontrowersyjnych wydarzeń i emocji, zajmują ex-aequo 3 miejsce wraz z Aston Villą. Wszystko więc wskazuje na to, że w grupie E do końca walka będzie wyglądać emocjonująco i żadna drużyna nie odpuści.

Ostatnie mecze Legii Warszawa i Zrinjskiego Mostar

Mecze obydwu drużyn w Lidze Europy już znamy, warto przedstawić ich wyniki na krajowych podwórkach. 24 września Legia pokonała w Warszawie 2:1 Górnika Zabrze, następnie w Szczecinie uległa po emocjonującej grze 3:4 z Pogonią. Później niestety przyszły dwie porażki ligowe – 2:0 1 października z Jagiellonią w Białymstoku i 1:2 8 października na Łazienkowskiej z wciąż aktualnymi mistrzami Polski – Rakowem Częstochowa.

Natomiast Zrinjski Mostar 16 września z drużyną Zeljeznicar w Mostarze 2:1. Następie 27 września z drużną FK Tulza City wygrali 2:4 na wyjeździe, by później 1 października znów w wyjazdowym meczu wygrać z drużyną Igman Konjic 0:2. 9 października mecz ligowy w Mostarze to zwycięstwo Zrinjskiego nad Sloga Doboj 2:0.

Zrinjski Mostar –  kilka słów o rywalu Legii

Choć Zrinjski Mostar może być dla wielu kibiców w Polsce drużyną egzotyczną i wielu po losowaniu grup pierwszy raz spotkało się z tą nazwą, to na arenie krajowej w Bośni i Hercegowinie mają wiele osiągnięć. Przyjrzyjmy się zatem najbliższym rywalom Legi w Lidze Konferencji. Zrinjski Mostar został założony w 1905 roku, a największe sukcesy przypadły po rozpadzie Jugosławii, wcześniej w tym regionie dominowały Crvena Zvezda i Partizan z Belgradu, a także Dinamo Zagrzeb i Hajduk Split.

Tymczasem w niepodległej Bośni i Hercegowinie powstała luka, którą wypełnili m.in. piłkarze drużyny Zrinjski Mostar. Od roku 2005 zdobyli oni 8-krotnie mistrzostwo kraju, w tym w zakończonym sezonie 2022/23 – co czyni ich najbardziej utytułowanym klubem w Bośni i Hercegowinie. Ponadto dwukrotnie zdobywali wicemistrzostwo kraju i również dwa razy sięgali po krajowy puchar. Jednak już na arenie międzynarodowej ten zaskakujący lider grupy Ligi Konferencji z Legią, Aston Villą i AZ Alkmaar nie radził sobie najlepiej. To ich debiut w fazie grupowej europejskich zmagań – wcześniej odpadali zawsze w fazach eliminacyjnych – prawdopodobnie dlatego kibice w Polsce nie kojarzyli w większości wcześniej tej drużyny.

Wynik meczu Legia Warszawa – Zrinjski Mostar możesz obstawiać w Betcris!

Mecze Legii Warszawa w Lidze Konferencji, a także w Ekstraklasie i Pucharze Polski możesz obstawiać  w Betcris! To legalny polski bukmacher z szeroką ofertę zakładów na piłkę nożną, ale również inne dyscypliny, w tym koszykówkę, siatkówkę, rugby, tenis, F1 i znacznie więcej. Wystarczy się zarejestrować na naszej stronie lub aplikacji mobilnej, można też skorzystać z bonusów bukmacherskich Betcris.

Obstawianie zakładów bukmacherskich niesie ze sobą ryzyko uzależnienia. Pamiętaj, że nie może być sposobem na życie. W Polsce korzystanie z usług nielegalnych bukmacherów jest zabronione, możesz grać wyłącznie u tych operatorów, którzy posiadają zezwolenie Ministerstwa Finansów.

Zakłady wzajemne urządzane przez sieć Internet przyjmowane są na stronie internetowej pod adresem www.betcris.pl na podstawie licencji (PS4.6831.1.2019) wydanej przez Ministra Finansów w dniu 19 grudnia 2019 r. na urządzanie zakładów wzajemnych – bukmacherskich przez sieć Internet na okres 6 lat.