Kolejny odcinek drogi S7 oddany do użytku

Od kilku dni kierowcy mogą korzystać z najnowszego odcinka drogi S7. Nowa trasa to szansa na rozładowanie ruchu i uniknięcie korków na wjeździe do stolicy od strony Piaseczna. Jak sprawdza się Puławska Bis?

Kierowcy ruszyli z końcem sierpnia

O otwarciu odcinka drogi S7 między węzłami Warszawa Lotnisko – Lesznowola Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad poinformowała we wtorek 30 sierpnia. Pierwsze pojazdy przemierzyły nową trasę po godzinie 17.30 w kierunku Grójca. Pół godziny później udostępniono drogę prowadzącą w kierunku Warszawy.

Alternatywna Puławska, czyli Puławska Bis

Jak tłumaczyli drogowcy, uruchomienie tego odcinka drogi S7 umożliwiło rozładowanie jednej z najbardziej zakorkowanych ulic, które prowadziły mieszkańców z okolic stolicy do centrum miasta. Dostępna dotychczas trasa wiodła przez ulicę Puławską. Teraz zamieszkujący Piaseczno i inne miejscowości mogą korzystać z przejazdu drogą do niej równoległą, którą określa się mianem Puławska Bis.

Udogodnienia na odcinku niespełna siedmiu kilometrów

Oddany z końcem sierpnia do użytku odcinek S7, łączący Okęcie z Lesznowolą, liczy zaledwie 6,6 kilometrów długości. Trasę opracowano w taki sposób, by jak najlepiej przysłużyła się podróżującym. Dwujezdniową trasę wyposażono w trzy pasy ruchu, pojawiły się dwa węzły komunikacyjne – Zamienie i Lesznowola. Ponadto na odcinku Puławska Bis wybudowano dziewięć wiaduktów i kładkę, którą mogą poruszać się zarówno piesi, jak i rowerzyści. Zadbano również o przejścia dla małych i średnich zwierząt. Zainstalowano odpowiednie urządzenia związane z ochroną środowiska oraz nadzorem bezpieczeństwa ruchu drogowego.