Kolejny krok w budowie pieszo-rowerowego mostu nad Wisłą

Proces konstrukcji mostu dla pieszych i rowerzystów, który ma połączyć dwie strony Warszawy, przeszedł do następnej fazy. Teraz, konstrukcja ta zyskała kolejną stalową część. Jak podają miejskie władze, to jest pierwsza sekcja mostu, która została zainstalowana bezpośrednio z poziomu rzeki. Kiedy możemy oczekiwać pełnej gotowości tej przeprawy?

Konstrukcja mostu dla pieszych i rowerzystów, który ma połączyć Pragę z resztą stolicy, jest w toku. Najnowsze wiadomości dotyczące tego projektu zostały udostępnione przez Zarząd Dróg Miejskich. Do tej pory wszystkie prace były wykonywane z lądu. Podobnie jak przy instalacji segmentów na obu końcach mostu, tym razem całość operacji musiała być przeprowadzona z platformy umieszczonej w środkowej części Wisły.

– Most dla pieszych i rowerzystów na Wisłę to jeden z moich 100 projektów dla Warszawy. Widać, jak dynamicznie się rozwija. Dziś rozpoczynamy kolejną fazę – montaż części konstrukcyjnych bezpośrednio “z wody”. Prace przebiegają sprawnie i powinniśmy cieszyć się gotowym mostem już w przyszłym roku. Ta przeprawa będzie pierwszym mostem w Warszawie dedykowanym wyłącznie dla pieszych i rowerzystów, który połączy obie strony miasta – mówi prezydent Warszawy, Rafał Trzaskowski. – Dzięki temu nowemu mostowi prawy brzeg Wisły, który już teraz przyciąga spacerowiczów, stanie się jeszcze bardziej dostępny. Z popularnych bulwarów mieszkańcy i turyści będą mogli łatwo dostać się tam na rowerze lub pieszo. Obszar ulicy Okrzei i Portu Praskiego coraz bardziej zieleni się i pełni kawiarni. Wraz z nowym mostem zyskamy również doskonały punkt widokowy na panoramę Warszawy – dodaje.