Kolejarze wznawiają prace – przejazd na Baletowej na tydzień wyłączony z ruchu

Kolejarze powracają do remontowych prac w obrębie przejazdu na ulicy Baletowej. Po pierwszym etapie, podczas którego wykonano regulację torów, zakończonym w grudniu, przyszedł czas na kolejne działania. Przejazd nie będzie dostępny dla kierowców przez tydzień od nocy z 09 na 10 stycznia.

Objazdy i zmiany trasy dla pojazdów komunikacji miejskiej

Remont przejazdu na ulicy Baletowej to oczywiście krok konieczny. Niestety, jak każde tego typu działanie, oznacza również utrudnienia dla kierowców. Ustalony dla tej trasy objazd obejmuje ulice Puławską, Karczunkowską, Dawidowską i Starzyńskiego.

Zarząd Transportu Miejskiego poinformował o zawieszeniu na czas remontu linii autobusowej numer 809. Zamiast niej w dodatkowy kurs na trasę Władysławów – Ursynów wyruszy linia 737. Przejazdy realizowane będą od poniedziałku do piątku. Zmiana czeka też pasażerów podróżujących linią 209. W tym przypadku autobusem dojedziemy tylko do przystanku Kórnicka. Wyłączone na czas prac kolejowych zostaną również przystanki PKP Dawidy i Dawidy.

Pandemia powodem opóźnień w pracach

Pierwsze zamknięcie przejazdu na ulicy Baletowej miało miejsce w grudniu 2021 roku. Wówczas wyregulowano wysokość torów, co było zgodne z założeniami przyjętego do realizacji projektu. W tym samym czasie powinny przebiegać również inne prace. W ramach prac remontowych konieczne jest wymienienie odwodnienia liniowego, co nie doszło jeszcze do skutku. Skąd opóźnienie?

Jak informowali kolejarze, wszystkiemu winna jest pandemia. Cały czas wiele branż boryka się z problemem, jakim są nieterminowe dostawy. Tak stało się i w tym przypadku. Miejmy zatem nadzieję, że dalsze prace pójdą zgodnie z planem i zgodnie z zapowiedzią kierowcy w stolicy powrócą na swoje stałe trasy.