Kłopotliwa inwazja pluskiew na warszawskim Muranowie

Na terenie Muranowa, w jednym z bloków mieszkalnych zlokalizowanych przy ulicy Andersa w Warszawie, pojawia się poważny problem z pluskwami. Sytuacja jest na tyle poważna, że zaniepokoił ją stołeczny radny Filip Frąckowiak, który postanowił zainterweniować oficjalnie, składając interpelację. Wskazywał, że owady roznoszą się po budynku poprzez elewację i wentylacyjne kanały łączące mieszkania. Zauważył także, że punkt zero inwazji to konkretny lokal, w którym stworzyły gniazdo w wyniku braku czystości. Niestety, nawiązanie kontaktu z właścicielem tego mieszkania okazało się trudne.

Niestety, pesymistyczne doniesienia o sytuacji mieszkańców owej nieruchomości na Muranowie są kontynuacją ubiegłorocznej relacji o problemach z pluskwami. Walka z nimi trwa już od dłuższego czasu. Radny Filip Frąckowiak zdecydował się na skierowanie interpelacji do prezydenta miasta Rafała Trzaskowskiego, prosząc o szybką interwencję ze strony władz miasta.

Filip Frąckowiak podkreśla długotrwałość problemu – pluskwy dają się we znaki mieszkańcom od ponad roku. Zarówno sami mieszkańcy jak i radny wielokrotnie informowali o przenoszeniu się insektów pomiędzy piętrami i lokalami poprzez elewację oraz kanały wentylacyjne. Początkiem inwazji było zaś jedno z mieszkań, które niestety nie spełniało standardów czystości. Radny Frąckowiak przypomina również, że jest to nie odosobniony przypadek w stolicy – podobne problemy występują w innych częściach Warszawy.

Frąckowiak w swoim oficjalnym piśmie zwraca uwagę na fakt, iż mieszkańcy wielokrotnie próbowali uzyskać wsparcie w miejskich instytucjach takich jak Zakład Gospodarowania Nieruchomościami czy Urząd Dzielnicy Śródmieście. Jednak dotychczasowe działania nie były dostateczne aby skutecznie rozwiązać problem.