Kierowca był trzeźwy, ale pod wpływem innych środków. Potrącił rowerzystkę w Karczewie.

Do wypadku doszło 07 września w Karczewie pod Warszawą. Poruszającą się ścieżką rowerową kobietę potrącił kierujący samochodem osobowym marki Skoda. Po wstępnych badaniach okazało się, że mężczyzna nie spożywał przed jazdą alkoholu, był jednak pod wpływem innych substancji, które wpłynęły na jego zdolność prowadzenia pojazdu.

Zderzenie na skrzyżowaniu Mickiewicz i Piłsudskiego

Do potrąconej rowerzystki wezwano pogotowie ratunkowe. Nieprzytomną kobietę transportował zespół ratowników Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Przyczyny i przebieg całego zdarzenia potwierdziła po godzinie 17.00 tego samego dnia Monika Nawrat z Komendy Stołecznej Policji. Zaznaczyła ona, iż kobieta poruszała się po ścieżce rowerowej zgodnie z przepisami, a do kolizji doprowadził odurzony niezidentyfikowanymi jeszcze środkami kierowca Skody.

Śmigłowiec zamiast karetki pogotowia

W związku z trwającym od dnia 01 września ogólnopolskiego strajku ratowniczych medycznych, 07 września 2021 roku brak gotowości do pracy zgłosiło 17 zespołów ratownictwa. Justyna Sochacka, rzeczniczka prasowa Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, wskazało ten fakt, jako przyczynę wykorzystania tego środka transportu dla poszkodowanej rowerzystki. Początkowo niedostępną karetkę zastąpiono śmigłowcem, który transportował ranną do szpitala.

Nie był to pierwszy w ostatnich dniach taki przypadek. Od początku miesiąca do zdarzeń w ścisłym centrum Warszawy również wysyłano śmigłowce Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Biuro prasowe wojewody mazowieckiego poinformowało, że w poniedziałek brak gotowości do działania zgłosiło 17 zespołów ratowniczych, w tym aż 13 z samej stolicy. Wojewoda oświadczył jednak, że mimo braku personelu, wszystkie wezwania zostały zrealizowane i nikt z powodu trwającego strajku nie ucierpiał.

Według oficjalnych zapowiedzi strajk środowiska ratownictwa medycznego ma potrwać do 16 września, jednak nie wyklucza się jego wydłużenia do ostatniego dnia miesiąca.