Jak sprawnie uporać się z obowiązkami podatkowymi firmy? We wszystkim pomoże Ci wykwalifikowana księgowa Bemowo!

Prowadzenie firmy wymaga skrupulatnego zarządzania dokumentami finansowymi i dopełniania obowiązków podatkowych. W takich kwestiach warto skorzystać z pomocy dobrej księgowej!

Prowadzenie firmy niesie za sobą ogrom obowiązków jak chociażby konieczność dopełnienia obowiązków podatkowych. W lawinie przepisów i ciągle zmieniających się zasad prowadzenia rozliczeń finansowych naprawdę łatwo się pogubić. Ogromnym ułatwieniem jest więc pomoc profesjonalnej księgowej, takiej jaką oferuje księgowa z RKB, która kompleksowo zajmie się wszelkimi formalnościami! Jakie zalety niesie za sobą korzystanie z usług doświadczonej księgowej? Oto najważniejsze aspekty współpracy!

Obowiązki każdego przedsiębiorcy

Niezależnie od tego, czy prowadzisz niewielką jednoosobową działalność gospodarczą, czy liczącą setki pracowników korporację, podlegasz obowiązkom podatkowym względem urzędu skarbowego. Poszczególne zasady dotyczące rozliczeń uregulowane są w przepisach prawa. Należą do nich między innymi:

  • konieczność prowadzenia i archiwizowania dokumentacji finansowej,
  • sporządzanie deklaracji podatkowych,
  • zlecanie przelewów oraz księgowanie przychodów od kontrahentów,
  • uiszczanie stosownych kwot na koncie urzędu skarbowego,
  • opracowywanie raportów i statystyk finansowych firmy.

 

 

Prowadzenie firmy wiąże się z czasochłonnym zarządzaniem i magazynowaniem deklaracji finansowych.

 

Poszczególne zasady podatkowe zależne są między innymi od formy prowadzonej działalności. W większości przypadków zasada mówi, iż im większa firma, tym więcej obowiązków spoczywa na księgowości. Duże przedsiębiorstwa zatrudniają bowiem większą ilość pracowników, księgują więcej faktur kosztowych, jak i zakupowych, a także notują większe przychody. Warto przy tym wspomnieć, że przepisy podatkowe ulegają zmianom, dlatego należy na bieżąco rozwijać swoją wiedzę o nowe zasady rozliczeń.

Czym w swojej pracy zajmuje się księgowa?

 

 

Podstawowe narzędzia w pracy księgowej to kalkulator i komputer.

 

Osoba wykonująca zawód księgowej zajmuje się ogółem obowiązków związanych z prowadzeniem księgowości firmy. W praktyce oznacza to prowadzenie ksiąg rachunkowych, rozliczanie przychodów oraz wydatków przedsiębiorstwa, czy realizowanie obowiązków podatkowych. Transakcje prowadzone przez przedsiębiorstwa realizowane są w formie faktur, dlatego wśród obowiązków księgowej znajduje się segregowanie oraz magazynowanie dokumentów finansowych. Bardzo istotnym aspektem działalności jest także sporządzanie deklaracji podatkowych oraz dostarczanie ich do odpowiedniego urzędu skarbowego. Księgowa zajmuje się ponadto obsługą zobowiązań podatkowych poprzez wykonywanie płatności w terminach określonych w ustawie.

Kto może podjąć pracę jako księgowa? Jakie kompetencje są ważne?

Księgowa to bardzo istotny i odpowiedzialny zawód, który wymaga ogromnej wiedzy, skupienia, ale także ciągłej nauki. Podczas codziennej pracy księgowi dbają o finanse swoich kontrahentów oraz czuwają nad prawidłowością rozliczeń podatkowych. Zajmują się zarządzeniem fakturami, prowadzeniem ksiąg rachunkowych, wykonywaniem przelewów, czy sporządzaniem deklaracji podatkowych. Wszystko to wymaga ciągłego pogłębiania wiedzy pod kątem nowych przepisów, czy zasad rozliczania. Osoba, która ubiega się o pracę w księgowości, musi posiadać ukończone odpowiednie kursy i szkolenia. Ponadto konieczna jest skrupulatność i dokładność w wykonywaniu powierzonych obowiązków. Z kolei chęci do nauki pomogą w dalszym rozwoju wiedzy w kwestii najnowszych zmian prawnych i zwiększą poziom doświadczenia.

Dlaczego warto korzystać z usług dobrej księgowej?

Korzystanie z kompleksowych usług dobrej księgowej to nie tylko wygoda, ale także oszczędność czasu oraz stresu. Dlaczego tak bardzo przydatne w codziennym życiu okazują się usługi księgowe? Wynika to przede wszystkim z braku wolnego czasu. Weryfikacja faktur, ich porządkowanie, czy zlecanie przelewów to czasochłonne zadania, które warto zlecić profesjonalistom.

 

 

Korzystanie z pomocy księgowej to nie tylko wygoda, ale także bezpieczeństwo.

Podobnie sytuacja kształtuje się w przypadku sporządzania deklaracji podatkowych czy regulowania płatności względem urzędu skarbowego. Pomoc wykwalifikowanej księgowej zapewni znacznie sprawniejsze przeprowadzenie rozliczeń oraz zapobiegnie ryzyku wystąpienia jakichkolwiek błędów w dokumentacji finansowej. W razie kontroli urzędu skarbowego wszelkie nieprawidłowości mogą bowiem skutkować wysokimi karami pieniężnymi.

Podsumujmy więc w punktach, dlaczego warto korzystać z usług dobrej księgowej:

  • kompleksowa obsługa klienta, poczynając od pracy z fakturami, po rozliczenia z US,
  • doświadczenie w pracy z dokumentami finansowymi, czy operowaniem środkami finansowymi przedsiębiorstwa,
  • znajomość przepisów i kruczków prawnych związanych z podatkami,
  • oszczędność czasu w stosunku do samodzielnego rozliczania faktur.

Dla kogo przeznaczone są usługi wykwalifikowanej księgowej?

W obecnych czasach zdecydowana większość firm decyduje się na korzystanie z usług wykwalifikowanej księgowej. Jak wspominaliśmy w powyższym akapicie, wynika to z wygody, ale także wysokiego poczucia bezpieczeństwa. W końcu doświadczona księgowa doskonale zna wszelkie przepisy prawa, czy zawiłości zasad podatkowych. Z tego względu usługi księgowości skierowane są dla wszystkich przedsiębiorców, niezależnie od wysokości przychodów, czy liczby zatrudnionych pracowników. Korzystając z usług profesjonalnego biura rachunkowego, nie musisz martwić się czasochłonnym porządkowaniem i księgowaniem faktur, czy przygotowywaniem deklaracji podatkowych.

Kompleksowe usługi księgowe dla biznesu!

W naszym biurze księgowym doskonale wiemy, jak trudne bywa prowadzenie własnej firmy. Z tego względu chętnie wręczymy Cię z części obowiązków! W naszej codziennej pracy zajmujemy się prowadzeniem księgowości przedsiębiorstw, poczynając od sporządzania oraz księgowania faktur, przez realizowanie rozliczeń z kontrahentami, po przygotowywanie deklaracji podatkowych i opłacanie zobowiązań na rzecz urzędu skarbowego.

Zapewniamy fachową obsługę i kompleksowe realizowanie powierzonych nam zadań. Doskonale wiemy, jak ważna jest terminowość wywiązywania się ze swoich obowiązków służbowych. W naszej firmie staramy się być zawsze pod ręką, by możliwie jak najszybciej wspomóc naszych kontrahentów. Zadbaj o swoje finanse i skorzystaj z naszej oferty kompleksowej obsługi, skierowanej do klientów biznesowych!

 

Biuro Rachunkowe
Róża Krasnodębska-Bogusz
ul. gen. T. Pełczyńskiego 9/25
01-471 Warszawa

telefon: +48 516 296 073
WWW: https://biuro-rkb.pl/kontakt/