Jak rozpocząć swoją przygodę z manicure hybrydowym?

Zadbane, zdrowo wyglądające dłonie i piękne paznokcie to już standard, do którego dąży każda kobieta. Uwielbiany niegdyś lakier do paznokci ustąpił miejsca hybrydzie. Ze względu na swoją trwałość, utrzymuje się na dłoniach do kilku tygodni. Dzięki temu manicure hybrydowy stał się główną usługą w salonach kosmetycznych, ale czy tylko tam? Wiele kobiet samodzielnie wykonuje go w domu, ciesząc się zawsze pięknymi paznokciami przy niewielkim nakładzie finansowym. Ty również chcesz poznać jego tajniki? Dobrze trafiłaś! Przeczytaj nasz artykuł.

Jak wykonać manicure hybrydowy?

Do wykonania manicure hybrydowego niezbędne są odpowiednie artykuły. Możesz skompletować je pojedynczo, warto jednak sięgnąć po wygodne zestawy startowe do paznokci, które, idealnie skomponowane, zapewnią Ci wygodę użytkowania, jakość produktów oraz pewność, że masz wszystko, czego potrzebujesz, by zacząć naukę. W sklepie Beautiona znajdziesz wiele gotowych zestawów – wybierz odpowiedni dla siebie!

Masz już odpowiednie produkty do wykonania manicure hybrydowego? Jeśli tak, zacznijmy pracę.

  • Pierwszym krokiem jest odpowiednie oczyszczenie płytki paznokcia. Dopiero właściwie oczyszczona powierzchnia może być przykryta lakierem. Warto w tym celu użyć pilnika lub bloczka polerskiego, aby zmatowić płytkę, a następnie przemyć ją cleanerem. 
  • Przed położeniem właściwego koloru, należy nałożyć cienką warstwę bazy. Po utwardzeniu jej pod lampą UV możesz przejść do malowania kolorem. Najlepiej jest nałożyć dwie lub trzy cienkie warstwy, kolejno utwardzane pod lampą.
  • Końcowym etapem manicure hybrydowego jest wykończenie, czyli top, który również wymaga utwardzenia, a następnie przemycia cleanerem. Po całym zabiegu warto zastosować nawilżającą oliwkę do skórek. Gotowe! Teraz możesz cieszyć się pięknym manicure na długie tygodnie.

Paznokcie hybrydowe mają sporo zalet, warto wymienić przynajmniej niektóre:

  1. Trwałość: Paznokcie hybrydowe są bardzo trwałe i mogą utrzymać się nawet do 3 tygodni bez odprysków lub zadrapań.
  2. Szybkość: Aplikacja paznokci hybrydowych jest szybsza niż tradycyjne paznokcie żelowe, co oznacza, że możesz mieć piękne i trwałe paznokcie w krótkim czasie.
  3. Naturalny wygląd: Paznokcie hybrydowe są bardziej naturalne niż paznokcie akrylowe, co oznacza, że wyglądają jak naturalne paznokcie, ale są bardziej trwałe.
  4. Różnorodność kolorów i wzorów: Paznokcie hybrydowe dostępne są w szerokiej gamie kolorów i wzorów, co pozwala na dostosowanie ich do własnego stylu i preferencji.
  5. Łatwa pielęgnacja: Paznokcie hybrydowe wymagają tylko minimalnej pielęgnacji, co oznacza, że można je łatwo utrzymać w dobrym stanie przez długi czas.

Paznokcie hybrydowe są idealne dla osób, które chcą mieć piękne i trwałe stylizacje bez konieczności codziennej pielęgnacji.

Samodzielne wykonanie manicure hybrydowego, przy odrobinie wprawy czy doświadczenia staje się łatwym, szybkim i przede wszystkim tanim sposobem na zadbane, piękne dłonie. Już dziś zaopatrz się w zestaw do manicure hybrydowego – ciesz się pięknym manicure!