“Jak robić szkołę?” – Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie i kolejna odsłona festiwalu “Warszawa w Budowie”

Dziś rozpoczął się 13. festiwal Warszawa w Budowie. Poświęcone szeroko pojętemu projektowaniu wydarzenie potrwa do 07 listopada. W programie przewidziano sympozja, spacery architektoniczne oraz wystawy. Jak robić szkołę? to tegoroczny temat festiwalu.

Edukacja w zakresie edukacji

Cała wystawa ma zachęcać do aktywnego uczestnictwa w aktualnych wydarzeniach i komentowania bieżących spraw.  Jednocześnie ważnym aspektem jest poznawanie zagadnień z zakresu architektury miejskiej. Tegoroczna edycja Warszawy w Budowie to otwarte zaproszenie do dyskusji na temat sposobów kształcenia oraz konieczności wprowadzania konkretnych zmian w sferze edukacji.

Dbający o przebieg festiwalu organizatorzy, z kuratorami Szymonem Maliborskim i Pawłem Brylskim na czele, przedstawią prognozy dla architektury obiektów oświatowych. Poruszą też kwestie pomocy w konstruowaniu scenariuszy dla różnego rodzaju instytucji. Zaprezentowane zostaną rozwiązania dla pracowników sektora edukacyjnego, między innymi nauczycieli. To jednak nie wszystko. W komunikacie prasowym Szymon Maliborski zwrócił uwagę na inny problem, który pojawia się zaraz obok hasła tegorocznej edycji – Dla kogo i po co ta szkoła? Na to pytanie organizatorzy będą także starali się odpowiedzieć.

Miesiąc spotkań, debat i spacerów architektonicznych

Otwarty dziś o godzinie 18.00 w Muzeum nad Wisłą festiwal Warszawa w Budowie to niecodzienna okazja do zapoznania się z niełatwo dostępną historią miasta. Biorący udział w wydarzeniu będą mieli okazję poznać szczegóły projektów warszawskich szkół nie tylko współczesnych, ale i historycznych. Odbędą się spotkania z historykiem, pisarzem i krytykiem architektury Grzegorzem Piątkiem oraz wspomnianym wcześniej Pawłem Brylskim. Przybliżą oni uczestnikom tradycje i zwyczaje projektowania obiektów dedykowanych działalności edukacyjnej.