Dwa weekendowe wybuchy pożaru i ewakuacja 70 mieszkańców

Przełom minionego tygodnia okazał się niespokojny dla mieszkańców domu opieki w miejscowości Majdan, nieopodal Warszawy. W ciągu zaledwie trzech dni to miejsce dwukrotnie padało ofiarą wybuchów pożarów. Pierwszy z nich miał miejsce w piątkowy wieczór, natomiast drugi – w niedzielę. Obie sytuacje były na tyle groźne, że konieczna była ewakuacja wszystkich 70 pensjonariuszy obiektu. Na szczęście, żadnej z osób przebywających na terenie ośrodka nie spotkała krzywda. Wszyscy mieszkańcy już znaleźli tymczasowe schronienie.

Pierwszy alarm o krytycznej sytuacji rozbrzmiał 12 stycznia, w piątek, tuż przed godziną 17:00. Terenem zagrożeń był poddasze domu opieki zlokalizowanego w małej lokalizacji Majdan, leżącej w bliskiej odległości od drogi ekspresowej S17. Zdarzenie to spowodowało natychmiastową reakcję służb ratunkowych.

Informację o zaistniałym pożarze na strychu dwupiętrowego, murowanego budynku domu opieki w Majdanie otrzymaliśmy o 16:53. – relacjonuje oficer prasowy Komendanta Powiatowego PSP w Otwocku, Maciej Łodygowski. – W miarę rozwoju sytuacji podjęliśmy decyzję o ewakuacji 70 pensjonariuszy placówki. Mogę z radością przekazać, że wszyscy są bezpieczni i nikt nie doznał obrażeń.