Dramat na Mazowszu: Dwóch nastolatków utonęło w Bugu

Na terenie Mazowsza, w okolicach Wyszkowa, doszło do tragicznego zdarzenia. Ciała dwóch młodych chłopców zostały odnalezione i wydobyte z rzeki przez strażaków. Przedtem prowadzone były intensywne poszukiwania dwóch zaginionych nastolatków – z informacji wynikało, że zdecydowali się oni wejść do rzeki, ale nie udało im się z niej powrócić.

Przykre wydarzenie miało miejsce w poniedziałkowy wieczór, 29 kwietnia. Około godziny 17.30 strażacy z Wyszkowa otrzymali zgłoszenie dotyczące dwóch zaginionych chłopców. Według informacji podanych przez zgłaszającego, młodzieńcy przekroczyli brzeg rzeki Bug w miejscowości Kamieńczyk a potem zaginęli pod powierzchnią wody.

W reakcji na zgłoszenie natychmiast rozpoczęto poszukiwania. Na miejsce wezwano funkcjonariuszy policji, strażaków oraz specjalistyczne ekipy płetwonurków.

“Na terenie Kamieńczyka (powiat wyszkowski) trwa operacja poszukiwawcza skierowana na odnalezienie dwóch zaginionych nastolatków. Jak podajesz policja z Wyszkowa, według relacji świadków, młodzi ludzie weszli do rzeki Bug i zostali porwani przez silny nurt. Wieloskładnikową akcję poszukiwawczą prowadzi kilka jednostek straży pożarnej oraz policja” – takie informacje przekazała Ochotnicza Straż Pożarna Prostyń- Jednostka KSRG na swoim profilu w mediach społecznościowych.

Próby odnalezienia zaginionych prowadzone były nie tylko na lądzie, ale także z powietrza – wykorzystano do tego celu śmigłowiec należący do policji. Na miejsce skierowano również Specjalistyczną Grupę Ratownictwa Wodno-Nurkowego „Sokołów 5”.