Budowa estakady na Marsa – od soboty obowiązuje nowy porządek ruchu drogowego

Trwająca od ubiegłego roku budowa przy ulicy Marsa daje o sobie znać kierowcom. Od soboty 19 marca jezdnia w kierunku centrum została zamknięta. Wprowadzono nowe zasady organizacji ruchu drogowego.

Budowa nowej estakady trwa

Trwają prace budowlane na zachodnim odcinku ulicy Marsa. Od lipca powstaje tam nowa estakada, której celem będzie przeprowadzenie kierowców do centrum miasta. Do tej pory ruch w obu kierunkach odbywał się po estakadzie wschodniej, którą do użytku kierowców w drugiej połowie 2019 roku.

Stalową konstrukcję wyłożono już na połowie filarów, przygotowaną też powierzchnię pod nową jezdnię. W związku z montażem stalowej konstrukcji i betonowaniem płyt, w ubiegłą sobotę na tym odcinku wprowadzono nowe zasady organizacji ruchu. Zmiany zaczęły obowiązywać od godziny 16.00.

Zmiany między Żołnierską a Chełmżyńską

Zarządzone w ostatni weekend zmiany objęły fragment ulicy Marsa, zawierający się między ulicami Żołnierskiej, Chełmżyńskiej i Okularowej. Z użycia wyłączono nitkę prowadzącą do centrum, a ruch w obu kierunkach przeniesiono na jeden, wspólny pas. Żadne zmiany natomiast nie objęły istniejącej już estakady. W jej przypadku został utrzymany porządek ustalony już wcześniej.

Zmieniony ruch na skrzyżowaniach

W wyniku prac reorganizacji uległ również porządek ruchu drogowego w obrębie skrzyżowań ulic Marsa, Żołnierskiej i Rekruckiej, a także Marsa, Chełmżyńskiej i Okularowej. W przypadku pierwszego odcinka kierowcy mają do dyspozycji dwa pasy zamiast dotychczasowych trzech. Jednym pokierują się w lewo w ulicę Żołnierską, a drugim prosto w kierunku Nowego Rembertowa lub ulicą Rekrucką w prawo.

Podróżujący od strony Nowego Rembertowa natomiast mogą skorzystać po jednym pasie do jazdy prosto i do skrętu w prawo, prowadzącego w ulicę Żołnierską. Z tego kierunku natomiast mogą poruszać się dwoma pasami prosto, z czego jeden pozwala na skręt w ulicę Marsa.

By powrócić na prowadzącą w kierunku centrum jezdnię na ulicy Marsa, należy skorzystać ze skrzyżowania z ulicami Chełmżyńską i Okularową. Przypominamy, iż obowiązuje tam zakaz skrętu w stronę lewą. Podobnie jest w przypadku zjazdu z ulicy Żołnierskiej w kierunku Nowego Rembertowa.