Bitomaty Warszawa – o urządzeniach umożliwiających szybki handel kryptowalutami

Upadek giełdy FTX doprowadził do sytuacji w której wielu użytkowników giełd zaczyna rozważać używanie bitomatów. Wśród nich są zarówno inwestorzy nastawieni na zysk, jak i miłośnicy nowych technologii. Niezależnie jednak od tego, z jakiego powodu chcesz kupić pierwszego bitcoina, ethereum, litecoina lub inną kryptowalutę, na pewno powinieneś starannie wybrać pośrednika transakcji. Dobry pośrednik umożliwia zarówno zaoszczędzić na zakupie lub sprzedaży kryptowalut (nawet przy niewielkich transakcjach, dzięki mniejszym prowizjom można zachować więcej cyfrowych aktywów w kieszeni), a z drugiej – cieszyć się wysokim stopniem bezpieczeństwa i prywatności.

 1. Jak działa Bitomat w Warszawie?
 2. Gdzie można znaleźć bitomat Warszawa?
 3. Jak zaoszczędzić na prowizjach przy zakupie i sprzedaży krypto?
 4. Co z anonimowością transakcji przy korzystaniu z usług bitomatów?
 5. Sprawdzone bitomaty działające w Polsce

Dla tych, którzy dopiero poznają podstawy blockchain, oraz zaczynają czytać o różnicach występujących pomiędzy najpopularniejszymi kryptowalutami, dużym zaskoczeniem jest to, jak wiele sposobów można wykorzystać, aby handlować cyfrowymi aktywami.

Niestety, nie każdy z nich jest odpowiedni dla początkujących użytkowników. Jest to ważne zwłaszcza że w przypadku giełd, gdzie zawsze istnieje ryzyko, że firma padnie ofiarą ataku hakera lub z jakiegoś powodu zawiesi wypłaty, co mogłoby pozbawić użytkowników wszystkich oszczędności. To sprawia, że punkt Bitomat Warszawa oraz inne kryptowalutowe bankomaty znajdujące się w wielu polskich miastach zyskują na popularności. Czy w takim razie bitomat jest najlepszym wyborem dla osób zainteresowanych zakupem BTC, ETH i innych aktywów? Tego dowiesz się z naszego artykułu.

Jak działa bitomat w Warszawie?

Szczegółowe informacje na temat tego, jak działa bitomat, są zawsze wyświetlane na ekranie tego samoobsługowego urządzenia. Sposób działania sprowadza się do włożenia gotówki i wybrania kryptowaluty, a nastepnie zeskanowanie portfela kryptowalut.

Jak kupić bitcoin w punkcie Bitcoinomat Warszawa?

Niezależnie od tego, czy chodzi o bitomat w Warszawie, czy o bankomat kryptowalut znajdujący się w dowolnym mieście, użytkownik wybiera kwotę, za jaką chce dokonać zakupu, a następnie wkłada gotówkę w taki sposób, w jaki wpłaca się pieniądze do wpłatomatu. Podczas transakcji klient podaje również adres portfela, na który następnie bitcoinomat Warszawa wysyła bitcoina lub inną zakupioną kryptowalutę. 

Gdzie można znaleźć bitomat w mieście Warszawa?

Wystarczy sprawdzić mapę pokazującą bitomaty w Warszawie, aby przekonać się, że w stolicy znajduje się kilka kryptowalutowych bankomatów. W ten sposób dowiadujemy się, że bitomaty, dostępne są w następujących lokalizacjach:

 • Bitomat Europlex przy ul. Puławskiej,

 • Bitomat w popularnej galerii Grochów (bitomat Warszawa 24h na dobę)

 • Bitomat Warszawa przy al. Niepodległości 207 (bitomat Warszawa 24h na dobę)

 • Bitomat w Marki M1 na ulicy Józefa Piłsudskiego 1

Dzięki temu zarówno klienci, którzy chcą odwiedzić punkt Bitomat Warszawa w centrum, jak i osoby przebywające na obrzeżach miasta mogą w kilka minut wymienić swoje krypto na gotówkę lub w sposób anonimowy dokonać zakupu. Szczegółowe informacje na temat tego, gdzie dokładnie znajduje się urządzenie, jakie są jego prowizje i opinie, można znaleźć na stronie bitomat.

Znajdź najbliższy punkt Bitomat Warszawa na Google Maps

To narzędzie jest bardzo proste i pomaga zaoszczędzić czas. Możesz przeprowadzić wyszukiwanie z komputera lub telefonu komórkowego. Nawet aplikacja umożliwia importowanie mapy do telefonu komórkowego i korzystanie z niej w razie potrzeby. Pozwala to szybko i bezpiecznie dotrzeć do bankomatu z dużą precyzją. Ponadto, możesz zobaczyć pełną listę bankomatów, które istnieją w Warszawie. Możesz także użyć tego narzędzia, aby dowiedzieć się, czy bankomat, do którego zamierzasz się udać jest otwarty. I na koniec – nie zapomnij sprawdzić aktualizacji pozostawionych przez właściciela na profilu Google Maps. Dzięki temu, nie zastaniesz nieprzyjemnej niespodzianki.

Zalety korzystania z bankomatów Bitcoin w Warszawie

Rozwój handlu wirtualnego spowodował wzrost popularności kryptowalut. Użytkownicy wirtualnych pieniędzy szukają udogodnień do przeprowadzania swoich transakcji. Oto niektóre z głównych zalet bankomatów BTC w stolicy:

 • Szybkość: podczas gdy wymiana trwa zwykle kilka godzin, aby potwierdzić transakcję, w przypadku bankomatów jest to prawie natychmiastowe.
 • Prywatność i wygoda: nie potrzebujesz konta bankowego ani anonimowej karty kryptowalutowej. Nie jest też wymagany dokument tożsamości (o ile transakcja nie przekracza 1000 do 15000 euro). Ponadto, jego przyjazny i intuicyjny interfejs wykonuje prawie całą pracę za Ciebie.
 • Dostępność: sieć bankomatów jest coraz bardziej rozbudowana, a w całej Hiszpanii jest ich już ponad 100. To bardzo ułatwia dostęp do ich usług w głównych miastach.
 • Bezpieczeństwo: bankomaty Bitcoin używają tych samych systemów szyfrowania danych, co tradycyjna bankowość. W dodatku zlokalizowane są w bardzo zatłoczonych miejscach i osłonięte podwójnymi drzwiami. Oferują również solidną obsługę klienta.

Jak zaoszczędzić na prowizjach przy zakupie i sprzedaży krypto? 

Kurs w bitomatach jest atrakcyjny relatynie do giełd. Dzięki licznym promocjom, które sięgają nawet 2%, kursy są często niższe niż na giełdach, a jednocześnie użytkownik nie musi się martwić o bezpieczeństwo środków. Najprostszym sposobem na to, aby bitomat Warszawa prowizja była jak najniższa, jest więc regularne zaglądanie na strony i profile w social mediach prowadzone przez operatora.

Więcej o prowizjach

Zawsze wygodnie jest wiedzieć, ile pieniędzy musimy zapłacić za nasze transakcje. W przypadku tych maszyn możesz zobaczyć tę informację na ekranie. Oczywiście ostrzegamy, że chociaż są szybkie, nie wszystkie transakcje są potwierdzane z podobnym opóźnieniem. O szybkości procesu decydują opłaty wydobywcze. Im wyższa opłata, tym szybciej transakcja zostaje zrealizowana. Prowizje operatora bankomatu BTC naliczane są oddzielnie. Celem tego ostatniego jest utrzymanie usługi.

Jakie prowizje będziesz płacić?

Wejdź na stronę główną Shitcoins.club. Przejrzyj kolumnę przypisaną do ceny zakupu po prowizji (o nazwie Sprzedajemy, lub BID). Z drugiej strony, również wygodnie jest znać informację, która pojawia się w sekcji kwoty sprzedaży po prowizji (ASK lub Kupujemy). Dzięki tym danym możesz poznać kwotę pieniędzy do zapłaty za transakcję.

Co z anonimowością transakcji przy korzystaniu z usług bitomatów?

Jeżeli chodzi o prywatność transakcji, bankomat kryptowalutowy ma ogromną przewagę nad giełdami, gdzie przed dokonaniem jakiejkolwiek transakcji trzeba podać wszystkie swoje dane osobowe i wysłać skan dowodu, co niekoniecznie musi odpowiadać wszystkim użytkownikom. Bitcoinomat Warszawa nie wymaga bezpośredniego kontaktu z pracownikiem firmy, tak jak ma to miejsce w przypadku kantoru, co dodatkowo zwiększa komfort osób ceniących sobie anonimowość.

Czego potrzebuję, aby skorzystać z jednego z tych bitomatów?

Jedną z największych zalet bitomatów jest to, że praktycznie nic nie wymagają. Wystarczy mieć wystarczające środki i konto na giełdzie kryptograficznej. Poproszą o zeskanowanie dowodu osobistego tylko wtedy, gdy transakcja przekroczy 1000 euro. W ten sposób konta bankowe i karty kredytowe/debetowe należą już do przeszłości.

Zgubiłem kod QR mojej transakcji, co mam zrobić?

Jeśli uda Ci się zgubić kod QR bez uprzedniego zakończenia transakcji, pierwszą rzeczą, którą musisz zrobić, to skontaktować się z działem pomocy technicznej. Operator poprosi o identyfikator, który znajdziesz napisany na wydruku z bitomatu. W ten sposób, Dział Wsparcia będzie mógł zlokalizować Twoje środki i przystąpić do odpowiedniego zwrotu na Twój portfel kryptograficzny. Pamiętaj, że w blockchain nic nie ginie.

Sprawdzone bitomaty działające w Polsce

W zakładce bitomat mapa można sprawdzić wszystkie bitomaty w Warszawie oraz pozostałych polskich miastach. Warto pamiętać, że każdy z nich to jednocześnie bitomat ethereum Warszawa, przy czym liczba obsługiwanych krypto jest oczywiście większa. 

Popularny operator bitomatów stworzył nie tylko największą w kraju sieć bitomatów, ale również osiągnął sukces na arenie międzynarodowej. Pod względem liczby obsługiwanych urządzeń, firma zajmuje obecnie trzecie miejsce w całej Europie. To wszystko udało się dzięki zapewnianiu klientom najwyższego poziomu obsługi niezależnie od tego, czy ktoś chce wymienić krypto za kilkadziesiąt, kilkaset czy kilka tysięcy złotych. Każdy bitcoin bankomat Polska nie wymaga od użytkowników podawania danych osobowych, o ile transakcja nie przekracza równowartości 1000 EUR.