Aresztowano dwóch podejrzanych o włamanie do firmy

Policjanci z Grodziska Mazowieckiego zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzewanych o włamanie do jednego z miejscowych przedsiębiorstw. W wyniku interwencji odzyskali skradzioną kasetkę z pieniędzmi, a także konfiskowali stroje klauna, w których jeden z 36-letnich mężczyzn popełnił przestępstwo. Ponadto narzędzia wykorzystane do włamania zostały zabezpieczone, jak również w mieszkaniu znaleziono substancje narkotyczne.

Informacje o nocnym włamaniu do jednej ze siedzib firm na terenie Grodziska Mazowieckiego dotarły do lokalnych sił porządkowych. Jak wskazała asp. sztab. Katarzyna Zych z Komendy Powiatowej Policji w Grodzisku Mazowieckim, zgromadzone dowody sugerowały, że sprawca włamał się do budynku przez uszkodzenie jego konstrukcji i wyważenie drzwi, po czym ukradł kasetkę z pieniędzmi. Wszystko to zostało dokonane pod osłoną kombinezonu i maski klauna.

Jednak taki przebieg zdarzeń nie zwiał uwagi śledczych, którzy już następnego dnia rano zdołali zidentyfikować miejsce pobytu podejrzanego o włamanie. Na terenie wskazanej nieruchomości pojawili się funkcjonariusze, w towarzystwie policjantów z Wydziału Patrolowo-Interwencyjnego. Po przybyciu na miejsce, ujawnili dwóch mężczyzn, a dokładne przeszukanie pomieszczeń pozwoliło na odzyskanie skradzionej kasetki z pieniędzmi oraz zabezpieczenie stroju klauna.