Antyalergiczne pranie dywanów. Czyli dywan dla alergika

Wszelkie uczulenia, a zwłaszcza alergie na roztocza kurzu, nie są łatwe do pozbycia się. Liczne czynniki takie jak tekstylia domowe, w tym dywany, odgrywają rolę, której nie należy bagatelizować. Dzięki odpowiednim środkom można jednak ograniczyć skutki alergii, dzięki czemu można odzyskać kawałek swojej jakości życia! Antyalergiczne czyszczenie dywanów to skuteczne rozwiązanie i partner w codziennym życiu, który zapobiegnie zbyt szybkiemu kontaktowi z alergenami.

Dywan dla alergika: teraz możesz swobodnie oddychać

Zasłony, poduszki dekoracyjne, meble tapicerowane i dywany to elementy wyposażenia, które zapewniają przytulność i komfort. Natomiast jak wiadomo, są one również magnesem dla roztoczy, kurzu, sierści zwierząt domowych itp. Podczas gdy twarde podłogi w domu są regularnie zmywane mopem, a powierzchnie stałe czyszczone wodą z detergentami, do pielęgnacji dywanów musimy korzystać jedynie z odkurzacza.

Twój odkurzacz, bez względu na jego moc, nie jest w stanie pozbyć się roztoczy. Jest to oczywiście szczególny problem dla alergików. Natomiast gruntowne czyszczenie dywanów od czasu do czasu pomaga pozbyć się problemu. Dzięki temu rozwiązaniu nie musisz wybierać między przytulnym domem a swoim zdrowiem. Możesz zlecić antyalergiczne pranie dywanów (https://dywanbox.pl/pranie-w-srodkach-antyalergicznych/) specjalistycznej firmie i cieszyć się każdym dniem bez kichania i zatkanego nosa.

Czyszczenie antyalergiczne dywanów w domu

Samodzielne czyszczenie dywanów nie jest wprawdzie trudne. Niektórzy alergicy używają specjalnych środków do ręcznego czyszczenia lub inwestują w nowe odkurzacze do pracy na mokro. Takie rozwiązanie usuwa kurz, roztocza i sierść zwierząt domowych, ale jest też czasochłonne i może uszkodzić dywan.

Co prawda, ręczne pranie dywanów ma kilka zalet. Można sprzątać tak często, jak jest to konieczne, a sprzęt taki jak odkurzacze to jednorazowa inwestycja. Jednak ta metoda ma również szereg wad. Czyszczenie na mokro niszczy impregnację i dywany stają się bardziej wrażliwe. Dodatkowo czas schnięcia dywanu jest bardzo długi, a specjalne odkurzacze są dość duże i wymagają dużo miejsca do przechowywania.

Pranie antyalergiczne dywanów — zostaw to profesjonalistom

Dla alergików polecamy profesjonalne czyszczenie dywanów z usługą odbioru i dostarczenia z powrotem do domu. Jest to bardzo prosta i wygodna metoda, dzięki której każdy alergik będzie mógł swobodnie oddychać, a jednocześnie nie będzie musiał zawracać sobie głowy żmudną pracą związaną z samodzielnym czyszczeniem.

Cały proces można wykonać w 5 prostych krokach:

  1. Składasz zamówienie
  2. Firma czyszcząca odbiera Twój dywan
  3. Dywan jest dokładnie czyszczony chemicznie i mechanicznie
  4. Następnie jest suszony na gorąco, co pozwala na eliminację 99% wody
  5. Na koniec otrzymujesz swój dywan z powrotem w ustalonym wcześniej, dogodnym dla Ciebie czasie.

To takie proste!

Antyalergiczne czyszczenie dywanów odbywa się według najnowocześniejszych metod i technologii. Profesjonalne firmy często rezygnują również z dodatków chemicznych zawierających szkodliwe substancje i stosują wyłącznie delikatne i ekologiczne metody czyszczenia zgodne z wymogami wynikającymi z najnowszych przepisów. W ramach takiego czyszczenia Twój dywan otrzyma również nową impregnację. Dzięki temu będzie lepiej zabezpieczony przed nowymi zabrudzeniami i łatwiej można go odkurzyć między poszczególnymi praniami. Na koniec warto też wspomnieć, że specjalistyczne czyszczenie dywanów jest doskonałym wyborem w przypadku dywanów o bardzo wysokiej jakości.