Agresywny stalker z Ciechanowa zatrzymany przez policję – może mu grozić do 8 lat więzienia

Młody mieszkaniec Ciechanowa, mający 28 lat, od dłuższego czasu nękał i zakłócał spokój swoim sąsiadom, zamieszkującym jedno z lokalnych osiedli. Sytuacja uległa dramatycznemu zwrotowi, gdy postanowił wtargnąć na ich teren prywatny, co skłoniło pokrzywdzonych do interwencji w postaci powiadomienia służb porządkowych. Osoba odpowiedzialna za te czyny została pociągnięta do odpowiedzialności karnej za uporczywe nękanie oraz naruszenie spokoju domowego. Prokurator zdecydował o umieszczeniu go pod strażą policyjną. Ze względu na ciężkość popełnionych przestępstw, mężczyźnie grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.

Dramatyczne wydarzenia miały miejsce w sobotę 23 marca, dokładnie o godzinie 22:30. Wówczas to ciechanowscy funkcjonariusze policji zatrzymali 28-letniego mężczyznę, który bez żadnych skrupułów wtargnął na posesję swoich przerażonych sąsiadów. Pokrzywdzone małżeństwo poczuło się na tyle zagrożone, że zdecydowało się powiadomić policję, szczególnie, że agresor nie reagował na ich prośby o opuszczenie terenu.

Mężczyzna prezentował postawę agresywną, nie wahał się używać wulgarnych słów i groził swoim sąsiadom. Takie zachowanie nie było dla nich nowością. Jak ustalili funkcjonariusze, od kilku tygodni 28-latek bez przerwy nękał swoich sąsiadów. Częste nachodzenia, zakłócanie spokoju, budzenie ich w środku nocy – te czyny były codziennością. Pomimo wyraźnej dezaprobaty pokrzywdzonego małżeństwa, mężczyzna nie zakończył swojej nękającej działalności. Stał się coraz bardziej nachalny i agresywny, co skłoniło ofiary do zgłoszenia sprawy policji – relacjonuje asp. Magda Zarembska z Komendy Powiatowej Policji w Ciechanowie.