Koci punkt adopcyjny warszawskiego schroniska Na Paluchu musiał podjąć decyzję o powrocie mruczących pupili do głównej siedziby ośrodka. Powodem jest choroba zwierzaków.
Zamiast adopcji do weterynarza
Wszystkie przebywające w ochockim oddziale schroniska Na Paluchu musiały powrócić na teren schroniskowego szpitala. Opiekunowie kociaków z punktu Ochota na Kota poinformowali, że oczekujące na nowych właścicieli zwierzaki, rozchorowały się. Do pracowników biura adopcyjnego dotarła wiadomość, że kotka, która kilka dni wcześniej za pośrednictwem oddziału Ochota na Kota znalazła stały dom, także musiała skorzystać z pomocy weterynarza.
Wspólne objawy u wszystkich podopiecznych punktu, takie jak biegunka, świadczą o obecności choroby o mniej więcej dwutygodniowym okresie inkubacji. Z tego powodu zdecydowano o przewiezieniu mruczących czworonogów na stałą obserwację, gdzie, w razie potrzeby, będą mogły liczyć na natychmiastową pomoc. Kotom podano leki i kroplówki, które mają zapobiec odwodnieniu ich organizmów.
Ochota na Kota
Ochota na Kota to zlokalizowana przy ulicy Grójeckiej 79 filia warszawskiego schroniska Na Paluchu. Działający od sierpnia 2018 roku punkt pozwala na adopcję zwierzaka przy wcześniejszym umożliwieniu zainteresowanym osobom poznania upatrzonego pupila. Przebywające w niemalże domowych warunkach koty mogą swobodnie pobyć z odwiedzającymi. Mają też szansę na dokładne zapoznanie się z potencjalnym nowym właścicielem. Tak bliski kontakt pozwala już na samym początku stwierdzić, czy międzygatunkowa znajomość ma szanse przerodzić się w coś trwalszego. Jest to niezwykle ważne, ponieważ pozwala na uniknięcie w przyszłości przykrości i rozczarowań.
Filia schroniska Na Paluchu przy Grójeckiej 79 to miejsce, w którym można zasięgnąć fachowej porady na temat zwierzaka. Zainteresowani adopcją mogą poznać szczegółowo całą adopcyjną procedurę. Wszyscy przygarniający do siebie futrzaka, mogą liczyć na pełne wsparcie pracowników punktu Ochota na Kota zarówno przed, jak i już po adopcji. Placówka prowadzi też spotkania i warsztaty dla najmniejszych mieszkańców stolicy. Młodzi warszawianie od najmłodszych lat mogą poznawać świat pupili i uczyć się rozumienia ich potrzeb.