Niezwykłą kolekcję udostępniło zainteresowanym Muzeum Warszawskie. Od 02 października internauci mają okazję spojrzeć na wydarzenia sierpnia 1944 roku oczami fotografa, będącego czynnym uczestnikiem Powstania. Kolekcja licząca 1500 fotografii to jedyny w swoim rodzaju dokument z tego okresu historii Warszawy.
Dokumentacja z miasta walk
Ostatnie miesiące to okres wzmożonych rozmów na temat wydarzeń roku 1944. W sierpniu i październiku bowiem obchodzimy dwie związane z Powstaniem Warszawskim rocznice. Z okazji Dnia Pamięci o Cywilnej Ludności Powstańczej Warszawy, który przypadł na 02 października, Muzeum Warszawy udostępniło na swojej stronie niezwykły zbiór. Fotografie autorstwa Sylwestera „Krisa” Brauna, znanego z obrazu Epos Prudentialu, można oglądać na kolekcje.muzeumwarszawy.pl. Braun przekazał ocalałą dokumentację, ukazującą codzienne życie powstańczej stolicy w roku 1985.
Nie tylko Epos Prudentialu
Nierozstający się z aparatem fotograficznym członek Związku Walki Zbrojnej i Armii Krajowej Sylwester „Kris” Braun wniósł ogromny wkład w historyczną strefę wiedzy na temat życia stolicy w czasie powstania. Dzięki swojej działalności uwiecznił niezwykłe sceny. Ukazał nie tylko walkę na ulicach stolicy, ale też toczące się w niej zwyczajne, codzienne życie. Dzięki jego zdjęciom możemy oglądać zarówno płonące Śródmieście, barykady na Woli i Powiślu, jak i twarze trwających w nadziei na lepsze jutro uczestników wydarzeń sierpnia i września 1944 roku.