32-letni mieszkaniec Ostrowi Mazowieckiej podejrzany o popełnienie ojcobójstwa

W niedalekiej od Warszawy Ostrowi Mazowieckiej doszło do zatrzymania mężczyzny w wieku 32 lat, który jest podejrzewany o dokonanie zbrodni na swoim rodzicielu. Posądzenie o zabójstwo poprzedziła interwencja telefoniczna samego mężczyzny, który zawiadomił lokalną komendę policyjną o zaistniałej sprzeczce. Po zdarzeniu, mężczyzna został umieszczony w areszcie tymczasowym.

Wydarzenie miało miejsce 23 stycznia, dokładnie we wtorkowy wieczór, tuż przed przekroczeniem północy. Dyżurny oficer komendy w Ostrowi Mazowieckiej przyjął rozmowę telefoniczną od zgłaszającego, który podał informacje o konflikcie między nim a jego ojcem, najprawdopodobniej pod wpływem spożycia alkoholu.

Policjanci z Ostrowi Mazowieckiej udali się na miejscówkę wydarzenia, gdzie natknęli się na nietrzeźwego 32-latkę. Mężczyzna miał we krwi aż 2,6 promila alkoholu. W mieszkaniu na podłodze leżało ciało 63-latka, które nie wykazywało żadnych oznak życia. Funkcjonariusze natychmiast wezwali pogotowie ratunkowe, gdzie lekarz po dojeździe na miejsce zdarzenia stwierdził zgon 63-letniego mężczyzny.

Podczas całego procesu postępowania na miejscu zbrodni pracowali policjanci pod nadzorem prokuratora. Zebrali wszelkie dowody, takie jak ślady mogące pomóc w rozwiązaniu sprawy i ustaleniu jej dokładnego przebiegu. Po zabezpieczeniu dowodów, nietrzeźwy 32-latek został przekazany pod opiekę organów ścigania, a następnie po przeprowadzeniu badania medycznego trafił do aresztu policyjnego – poinformowała asp. Marzena Laczkowska z Komendy Powiatowej Policji w Ostrowi Mazowieckiej.

26 stycznia, w czwartek syn zmarłego został aresztowany przez policję. Po zatrzymaniu został przyprowadzony do prokuratury, gdzie usłyszał oficjalne oskarżenie o zabójstwo. Na wniosek prokuratury sąd uwzględnił zarzuty i mężczyzna przez kolejne trzy miesiące pozostanie w areszcie tymczasowym.