Zmiany w organizacji ruchu na warszawskim Bródnie po zakończeniu budowy stacji metra

Po wielu zapowiedziach i długotrwałych pracach, udało się wreszcie otworzyć ulicę Kondratowicza do pełnego użytku dla mieszkańców. To nastąpiło pod koniec czerwca. Mimo to, społeczność lokalna wciąż oczekiwała poprawy sytuacji na ulicy św. Wincentego. Przez długi czas, władze miasta utrzymywały, że wprowadzenie pełnej dostępności dla ruchu samochodowego na tej ulicy spowoduje niemożliwe do uniknięcia korki. Argumentowano, że konieczne jest przeprojektowanie jej układu drogowego.

Obecnie jednak podjęto decyzję, z której wynika, że poza godzinami szczytu, kierowcy będą mogli swobodnie korzystać z jednej z ważniejszych arterii komunikacyjnych Bródna. Decyzja ta może wpłynąć na poprawę komfortu życia mieszkańców dzielnicy.

Ulica św. Wincentego została częściowo zamknięta dla ruchu drogowego w 2019 roku. Było to bezpośrednio związane z realizacją projektu budowy nowych stacji metra. Obecnie metro kursuje już do Bródna – budowa dobiegła końca, lecz ograniczenia dla ruchu samochodów osobowych utrzymane zostały. Przez kilka następnych miesięcy po udostępnieniu nowego odcinka metra, przejazd przez ulicę św. Wincentego był możliwy wyłącznie dla pojazdów komunikacji miejskiej i taksówek. Teraz jednak sytuacja ta ma ulec zmianie, co na pewno ucieszy wielu warszawiaków.