Zamek Królewski wzbogacił się o nowe dzieła sztuki

Zamek Królewski w Warszawie jest jedną z najpopularniejszych atrakcji turystycznych w mieście. Zabytek znajduje się w świetnej lokalizacji i posiada naprawdę ciekawe eksponaty, co zdecydowanie przyciąga turystów. Teraz Zamek Królewski może pochwalić się nowymi zdobyczami w postaci nowych dzieł sztuki pochodzących sprzed wieków.

Co nowego w zbiorach Zamku Królewskiego?

Dwie spółki Skarbu Państwa i aż 9 fundacji zadbało o to, by Zamek Królewski otrzymał nowe, ciekawe eksponaty. Wśród nowych dzieł sztuki możemy wyróżnić obrazy, szesnastowieczną zbroję turniejową oraz porcelanę miśnieńską. Dzieła sztuki wylicytowano na międzynarodowych aukcjach w Europie. Teraz kolekcja muzeum Zamku Królewskiego jest jeszcze ciekawsza.

Zamek Królewski jest obowiązkowym przystankiem dla miłośników malarstwa. Muzeum będzie interesujące także dla laików, ponieważ zawiera mnóstwo niesamowitych eksponatów, między innymi mebli należących do apartamentów Stanisława Augusta. Zwiedzając skarby muzeum, można przenieść się w czasie i zobaczyć niezwykłe pamiątki sprzed wieków.