Wcześniejsze niż planowano zakończenie budowy Wiaduktu Trasy Łazienkowskiej

Wiadukt na Trasie Łazienkowskiej w okolicach Agrykoli jest już w pełni funkcjonalny, a jego budowa zakończyła się szybciej niż przewidywano, konkretnie o cztery miesiące przed planowanym terminem. Zgodnie z zapowiedzią, od wtorku 31 października pierwszy ruch pojazdów zostanie skierowany na nowy obiekt mostowy. Na wiadukcie będzie dostępnych trzy pasy ruchu prowadzące do Pragi-Południe, z których dwa przeznaczone są dla kierowców indywidualnych, a trzeci to buspas.

Rafał Trzaskowski, prezydent Warszawy, podał informację o ukończeniu prac nad drugim z nowych wiaduktów Trasy Łazienkowskiej przy Agrykoli. Zapewniając mieszkańców, że obiekt zostanie otwarty jeszcze przed wcześniej zaplanowanym terminem. Oznajmił również, że pierwszy ruch pojazdów rozpocznie się tam już o godzinie 22:00 tego samego dnia.

Początkowo planowano, że prace nad dwoma nowymi wiaduktami Trasy Łazienkowskiej przy parku Agrykoli zakończą się w marcu 2024 roku. Jednakże, dzięki sprawnemu tempu prac, udało się skończyć je wcześniej i otworzyć drugi wiadukt na cztery miesiące przed planowanym terminem. W związku z tym od wtorku, 31 października, o godzinie 22:00, na wiadukcie będą funkcjonować trzy pasy ruchu prowadzące do Pragi-Południe.