Warszawska Białołęka stanie się domem dla najbardziej nowoczesnej i zielonej zajezdni tramwajowej w Polsce

Oczekuje się, że początek 2024 roku przyniesie na warszawską Białołękę najnowszy technologiczny fenomen – najbardziej zaawansowaną, ekologiczną i inteligentną zajezdnię tramwajową w całej Polsce. W tej olśniewającej strukturze znajdzie się miejsce dla imponującej liczby 150 pojazdów miejskich. Wiadomość o postępach prac na projektowanej zajezdni Annopol została niedawno podana do wiadomości publicznej przez Tramwaje Warszawskie na ich stronie na Facebooku.

Tramwaje Warszawskie, dostarczając najświeższych informacji o budowie swojej przełomowej infrastruktury tramwajowej na Białołęce, opublikowały ostatni komunikat na swoim profilu społecznościowym. Przypomniano w nim, że pierwsze miejskie pojazdy zaczęłyby korzystać z tych udogodnień już w nadchodzącym roku. Cała przestrzeń będzie mogła pomieścić aż 150 tramwajów.

Jest to opisane jako “inteligentna” zajezdnia, ponieważ wiele zadań, które są obecnie wykonywane ręcznie, zostanie zautomatyzowanych. Przykłady to przenoszenie zwrotnic, przypisywanie torów, a nawet monitorowanie stanu technicznego tramwajów. Zajezdnia ta ma również być wyjątkowo “zielona”. Planuje się wykorzystanie paneli słonecznych, pomp ciepła i nawet gromadzenie deszczówki. Jak czytamy w komunikacie, pierwsze tramwaje mają wkroczyć na teren tej nowoczesnej zajezdni już w przyszłym roku.