Ukryte uroki gastronomiczne w sercu miasta

Zlokalizowana zaledwie parę kroków od ronda de Gaulle’a, ta restauracja jest jednym z najbardziej uroczych punktów gastronomicznych miasta. Mimo iż obiekt znajduje się w centrum gwaru miejskiego, jego unikalny charakter pozwala na odczucie przeniesienia się w bajkowy świat Śródziemia. W tym kontekście nie sposób nie wspomnieć o monumentalnej Skarpie wiślanej, która swoim prehistorycznym powstaniem stanowi swoistą bramę do tego magicznego miejsca.

Magiczną atmosferę miejsca podkreślają tajemnicze schody, skryte w gęstej zieleni, które prowadzą obok dworca Warszawa Powiśle – obecnie w remoncie. Kiedy zaczynasz schodzić tą zielenią okrytą ścieżką, masz uczucie jakbyś zanurzał się w głąb natury, jak łódka przepływająca przez zarośla. W trakcie tej malowniczej wędrówki, mijasz tajemnicze konstrukcje architektoniczne z XIX wieku oraz mury klasztornych budynków.

Na końcu tego pełnego niespodzianek spaceru, odkrywasz niespodziewany finał – ukryty pośród zieleni lokal pod nazwą Zielony Niedźwiedź. To właśnie tutaj kończy się twoja podróż i rozpoczyna nowa przygoda – kulinarne doznania w jednym z najbardziej czarujących miejsc miasta.