Tragiczny finał pożaru na Żoliborzu. Nie udało się uratować jednego z mieszkańców kamienicy

Do nieszczęśliwego zdarzenia doszło dziś na Żoliborzu. W pożarze jednego z mieszkań zginęła jedna osoba.

Pożar na Wyspiańskiego

Do zdarzenia doszło we wtorek, 16 listopada. Straż pożarna przyjęła zgłoszenie o wybuchu pożaru na terenie Żoliborza około godziny 14.30. Na miejsce wskazane przez dyspozytora dojechały cztery zastępy straży pożarnej. Oprócz tego, przy kamienicy zlokalizowanej przy Wyspiańskiego 6, pojawiły się też dwie karetki pogotowia, które miały za zadanie zająć się ewentualnymi poszkodowanymi.

Szybka akcja bez szczęśliwego finału

To wybuchu pożaru doszło w jednym z mieszkań. Jak informowały biorące udział w akcji służby, ogień zajął jeden z pokoi mieszkania w kamienicy przy Wyspiańskiego. Spaleniu uległo łóżko i fotel. Tym bardziej szokujące jest to, że w tak stosunkowo niegroźnie wyglądającej sytuacji, którą szybko opanowali sprawnie pracujący na miejscu strażaków, ktokolwiek poniósł śmierć.

Choć niepotrzebne było przeprowadzenie akcji ewakuacyjnej na terenie reszty obiektu, wyniesiony z objętego płomieniami mieszkania mężczyzny nie udało się uratować. Mimo podjętej przez strażaków próby reanimacji przybyły chwilę później na miejsce zdarzenia zespół ratowników medycznych musiał potwierdzić zgon mieszkańca budynku.

Statystyki i apel o przestrzeganie zasad bezpieczeństwa

Opublikowane na stronie Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej miasta stołecznego Warszawa informacje nie pozostawiają wątpliwości. Co roku w stolicy dochodzi do ponad 4.000 pożarów. Aż jedna trzecia z tej liczby to zdarzenia rozgrywające się w budynkach mieszkalnych. Strażacy apelują do mieszkańców o wzmożoną czujność i ostrożność, szczególnie teraz, podczas trwającego już sezonu grzewczego.