Tragiczne zdarzenie na drodze wojewódzkiej nr 579: Trzeci wilk ginie pod kołami samochodu

Przed kilkoma dniami doszło do smutnego incydentu, o którym poinformowali pracownicy Kampinoskiego Parku Narodowego. Na drodze wojewódzkiej numer 579 miało miejsce tragiczne zdarzenie, które pochłonęło życie kolejnego wilka. To już trzeci okaz tego gatunku, który stracił życie na tym odcinku drogi. Pracownicy parku alarmują, że kierowcy nagminnie przekraczają tam dopuszczalną prędkość.

Szczegółowe informacje na temat tego niefortunnego wydarzenia zostały przekazane przez pracowników Kampinoskiego Parku Narodowego za pośrednictwem platform społecznościowych. Podkreślili oni, że to już trzeci wilk, który zginął na drodze wojewódzkiej numer 579, biegnącej przez teren parku.

Według zespołu zarządzającego parkiem, istnieje poważny problem z przestrzeganiem ograniczeń prędkości na wspomnianej trasie. “Kierowcy regularnie przekraczają tutaj dozwoloną prędkość” – podkreślili przedstawiciele Parku Narodowego Kampinos.

“Chcielibyśmy przypomnieć wszystkim użytkownikom drogi, że obowiązujące na terenie parku ograniczenia prędkości są ważne i powinny być przestrzegane. Nie ulega wątpliwości, że znaczna liczba kierowców ignoruje te regulacje” – przyznali pracownicy parku.